Dluhy partnera oblíbené moderátorky Zpráv FTV Prima stále narůstají. „Peněžité plnění 650 000 Kč + úroky + nalézací řízení právn. zást. + směnečná odměna,“ vypočítává se ve veřejně dostupném dokumentu v Centrální evidenci exekucí v souvislosti s přítelem Kašparovské.

„V té věci běží velice složitý a dlouhý soudní spor. S dotazy se obraťte na našeho právníka,“ reagovala moderátorka, která je od podzimu 2012 rozvedená a stará se o dceru Emmu (10), na dotaz Blesku, zda o partnerových exekučních trablech ví.

Její reakce se dala očekávat. Už od začátku vztahu s podnikatelem o něm totiž nechce mluvit. „Já si ho chci nechat pro sebe, snažím se ho chránit od všeho možného a zatím se mi to daří. Chci, aby to tak zůstalo co nejdéle,“ řekla moderátorka v únoru 2015 pro style.iprima.cz s tím, že jde o úspěšného muže.

Už v té době měl přitom Chaloupka na krku exekutory. Věc s dlužnou částkou se podle přístupných dokumentů exekutorské komory táhne už od března 2014! O rok později došlo dokonce na elektronickou dražbu jeho »chaloupky« u České Lípy v severních Čechách, která byla oceněna na 1 130 000 Kč. Rekreační rozestavěný objekt se ale nakonec neprodal. „Dražba zrušena z důvodu podané vylučovací žaloby,“ zněla poznámka u dražby.

Právník: Nemá důvod nic platit!

„Jde o komplikovanou věc. Podstatné je, že je to protiprávní. Jde o součást komplexního případu, kdy na základě smlouvy o spolupráci byly podepsány směnky, kterými pan Chaloupka osobně ručil. Spolupráce se ale neuskutečnila a jeden ze společníků na něj podal osobní žaloby,“ sdělil Blesku JUDr. Jaroslav Hroza s tím, že směnky pak byly převedeny na Slovensko a posléze uplatňovány u českých soudů.

„Ohledně té jedné tehdy právní zástupce neměl všechny informace, a protože je možné bránit se v krátkém horizontu, jedno řízení se prohrálo a na základě toho mohla být zahájena exekuce. Ale všechny ostatní už soudy zamítly,“ řekl právník.

„Podali jsme žalobu na obnovu řízení s tím, že nebyly známé všechny informace. A o té ještě nebylo rozhodnuto. Pan Chaloupka nemá tedy důvod nic platit,“ svěřil.

Fotogalerie
33 fotografií