„Pokud by se však stalo, že by se 10. října do Malostranské besedy všichni moji příznivci náhodou nevešli, tak si mě mohou přijít poslechnout 15. října do O2 areny, protože jsem přijal pozvání zazpívat na koncertu Český mejdan s Impulsem,“ uvedl v tiskové zprávě Gott.

Zpěvák na začátku května podstoupil plánovanou operaci břicha, která uzavřela jeho onkologickou léčbu. Lékaři začátkem loňského listopadu oznámili, že u Gotta diagnostikovali takzvaný non-Hodgkinův lymfom. Zpěvák ihned zahájil cílenou onkologickou léčbu. Koncem února prodělal poslední chemoterapii a pozdější vyšetření ukázala, že jeho nádorové onemocnění zcela vymizelo.

Sedmasedmdesátiletý Gott na konci dubna německému listu Bild řekl, že jeho rekonvalescence po léčbě nádorového onemocnění postupuje pomaleji, než předpokládal. Dodal, že má stále velké problémy s dechem. „Na zpívání a návrat na jeviště nelze ještě dlouhou dobu pomýšlet,“ citoval Bild zpěváka.

Gott v loňském roce získal počtyřicáté Zlatého slavíka, současně se stal Absolutním slavíkem 2015 a dostal i speciálního Platinového slavíka. Kvůli onemocnění zrušil naplánované koncerty.

Nedávno Gott vstoupil do rekordmanské síně slávy. Certifikát za největší počet cen popularity v české historii mu 18. srpna předali v jeho domě představitelé pelhřimovské Agentury Dobrý den, která přes 20 let spravuje české rekordy.

VŠE O KARLU GOTTOVI NA BLESK.CZ>>>ZDE!

Video
délka: 00:19.95

Karel Gott v Berlíně: Poslal pozdrav čtenářům Blesku a fanouškům! Markéta Reinischova, Petr Soukup

Fotogalerie
29 fotografií

Video
délka: 00:53.10

Karel Gott exkluzivně pro Blesk: Už se rozezpívávám, může to trvat i tři roky! Markéta Reinischova, Petr Soukup