Na slavnostní zahájení přišla celá řada známých osobností. Mezi pozvanými hosty nechyběla např. herečka Simona Chytrová (54) s manželem, režisérem Vítem Olmerem (74). Akci si samozřejmě nenechala ujít ani zpěvačka a bývalá Šípkova partnerka Leona Machálková (49). 

Machálková na slavnostní událost přivedla i svého syna Artura (13), kterého má se Šípkem. „Nemohli jsme nepřijít. S Bořkem jsme prožili kus života. Měla a mám ráda to, co vytvořil. V jeho dílech se snoubí cit s rozumem a ty věci patří k mým srdečním záležitostem. Víte, ale na to opravdu nejlepší, co kdy stvořil, se dívám já den co den. Je to náš syn Artur,“ svěřila se Leona.

Na zahájení se dostavila i Bořkova poslední milenka. S malířkou Pavlínou Gardianovou strávil poslední tři roky. „Pracovali jsme spolu, ale byli i velice důvěrnými přáteli. Stála jsem také u zrodu několika jeho děl, ptal se mě na názor, co jim říkám, a moje slova a postřehy bral vážně. Pro mě neodešel a pořád tu je a žije se mnou dál,“ říká Gardianová. Na akci se obě dámy chovaly přátelsky a bez jakýchkoliv náznaků nepřátelství. Čas zkrátka otupí i ty nejostřejší hrany...

Fotogalerie
18 fotografií