Zpěvačka už se nikdy nedozví, proč tenkrát hodil Šípek rozchod na ni. Byl to totiž on, kdo se zamiloval jinde… „Leona se mě jednou zeptala, proč se stále stýkáme se starými lidmi,“ prozradil Bořek novinářům.

„Byli to přátelé mého věku, tak jsem pochopil, že jí to vadí,“ dodal přesvědčivě. Pravda to ale nebyla. Rozdíl 18 let Machálková nevnímala a byla do otce jejich syna Artura (13) velice zamilovaná.

Přesto trval Šípek na svém a nikdy Leoně neprozradil, proč odchod po deseti letech vztahu zdůvodnil právě překážejícím věkovým rozdílem. Ve skutečnosti se slavný designér a architekt zamiloval ve svých šedesáti do světoběžnice Zuzany Mausové, bývalé honorární konzulky v Ženevě a kamarádky Václava Havla (†75).

Zámožná Čechošvýcarka zhruba jeho věku se stýkala se světovými celebritami, v 90. letech třeba přivezla na pražský Ples v Opeře slavného francouzského herce a milovníka Alaina Delona (80).

Architekt se nakonec s milenkou rozešel. Leoně ale pak řekl, že ji sice má rád, ale nikdy se nevrací. Proč tenkrát nešel s pravdou ven, se už bohužel nikdo nedozví. V sobotu 13. února podlehl rakovině slinivky…

Fotogalerie
8 fotografií