V sobotu 31. května roku 2003 bylo krásné počasí. Zatímco muzikant a zpěvák Richard Tesařík doma v klidu nasával energii ze slunečních paprsků, jeho mladší bratr Vladimír využil příznivého počasí k oblíbené projížďce na kole. Večer čekalo na oba bratry společné představení v muzikálu Galileo.

Odpoledne, v okamžiku, kdy se Vladimír vracel z vyjížďky domů, došlo na kraji pražské Stromovky k tragické události. Z nezjištěných příčin spadl z kola, bohužel bez helmy a vážně se zranil. Stačil ještě zatelefonovat manželce, mluvit i s bratrem Richardem, ale zřejmě již v sanitce upadl do kómatu.

Tomu, že pád nepřežije, nevěřil v tu chvíli snad nikdo. „Brali jsme to tak, že bude mít jen zlomenou klíční kost. Večer jsme měli hrát Galilea, tak jsme za něj okamžitě řešili záskok. Vím, že s ním po pádu z kola mluvili ještě z divadla. Aby si nedělal starosti, že za něj náhradu seženou,“ vzpomíná Richard, který byl za bratrem ještě dvě hodiny před jeho smrtí. „Devět dní byl v umělém spánku, v té době jsme zkoušeli i alternativní medicínu. Léčitel Jukl mi sice sdělil, že je to špatné, ale poradil mi nějakou akupresuru. Zkoušel jsem to, snažil se ho oživit, a když jsem se po dvou hodinách vracel zase do nemocnice, abych pokračoval, vysunul vrátný ruku z okénka a kondoloval mi. To jsem nečekal.“

Vladimír byl převezen do střešovické nemocnice a dalších devět dní ho lékaři udržovali v umělém spánku. Během pobytu v nemocnici byl dvakrát resuscitován, potřetí však již pokus o oživení nevyšel. 9. června roku 2003 tak odešel skvělý muzikant, skladatel a spoluzakladatel skupiny Yo Yo Band.

Fotogalerie
3 fotografie