5. srpen 2020
Svátek slaví Kristián, zítra Oldřiška

Prokletá vila Karla Svobody (†68) je na prodej: Už si vyžádala 9 obětí!

/
 • Ve vile v Jevanech zemřelo 9 lidí.
  18. května 2016 ● 08:24

  Dům hrůzy? Syn Karla Svobody (†68) zdědil luxusní vilu, jejíž zdi jsou nasáklé slzami a bolestí. Legendární skladatel totiž není jediný, kdo v jejích stěnách naposledy vydechl. Jeden z vlastníků domu, psychiatr Vladimír Vondráček (†83) uvedl, že v domě není jediná věc, kromě doutníků zatavených v plechu, která by nezplesnivěla. Vlhkostí, radonem a geopatogenními zónami jsou totiž prý prolezlé celé Jevany.

 • 1.

  Jan Preiss (†70) zemřel v roce 1908, příčina smrti neznámá

  První majitelkou vily byla spisovatelka Gabriela Preissová. Dům si nechala postavit v roce 1903. Dřív než ona však v domě vydechl její manžel Jan, který zemřel na jaře roku 1908.

  Na počátku 20. století vypadal secesní dům v Jevanech, kde se před pěti lety zastřelil Karel Svoboda, mnohem romantičtěji.

 • 2.

  Gabriela Preissová (†84) zemřela c roce 1946, příčina smrti rakovina

  I když se spisovatelka Gabriela Preissová dožila vysokého věku, klidné dožití neměla. Zemřela totiž na rakovinu těsně po svých narozeninách.

  Gabriela Preissová

 • 3.

  Vladimír Vondráček (†83) zemřel v roce 1978, příčina smrti rakovina

  Když zemřela slavná spisovatelka, do domu se přestěhoval známý český psychiatr Vladimír Vondráček, který byl pověstný svým černým smyslem pro humor a komentáři svých nemocí.

  Vladimír Vondráček

 • 4.

  Hana Svobodová (†46) zemřela v roce 1993, příčina smrti rakovina dělohy

  Hana Svobodová byla první manželka Karla Svobody. Všichni jeho přátelé a rodina ji měli moc rádi. Byla chytrá, krásná a plná energie. Její smrt byla pro Svobodu a jejich okolí zdrcující.

  Hana Svobodová

 • 5.

  Helena Svobodová (†89) zemžela v roce 1994, příčina smrti neznámá

  Skladatel vilu zrekonstruoval a přestavěl na luxusní rezidenci. Smrt se v ní ale zabydlela i tak. Krátce po Haně Svobodové zemřela také Svobodova maminka Helena.

  Helena Svobodová

 • 6.

  Svobodova tchýně, zemřela v 90. letech, příčina smrti neznámá

  Krátce poté zemřela také maminka první Svobodovy manželky. K rychlému skonu zřejmě přispěla nečekaná smrti dcery Hany.

  Vila Karla Svobody v Jevanech

 • 7.

  Klárka Svobodová (†4), zemřela v roce 2000, příčina smrti rakovina

  Když se Karel Svoboda znovu oženil a s manželkou Vendulou se mu narodila dcera Klárka, vypadalo to, že je prokletí konec. Dcerka však záhy onemocněla leukémií, které ve svých čtyřech letech podlehla.

  Klárka Svobodová

 • 8.

  Jiří Svoboda (†58), zemřel v roce 2004, příčina smrti cukrovka

  Smrt se nevyhla ani bratrovi Karla Svobody Jiřímu. Ten byl v Jevanech ve vile častým hostem, ale byl hodně nemocný. V rodině totiž měli cukrovku a vysoký tlak - on trpěl obojím.

  Jiří Svoboda

 • 9.

  Karel Svoboda (†68), zemřel v roce 2007, příčina smrti sebevražda

  Avšak největší tragédie, která se ve vile stala byla sebevražda samotného skladatele Karla Svobody. Ten si 28. ledna v roce 2007 prostřelil hlavu svou zbraní před garáží. Zřejmě za to mohly dlouhodobé psychické problémy a deprese.

  Karel Svoboda ožije na filmovém plátně. V nové pohádce V peřinách zazní jeho nikdy nevydaná píseň.

  Video
  délka: 00:52.95

  Jevany letecky David Malík

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 18

tomik007: "STREDISKO EUTHANAZIE" pri ministerstvu zdravotnictvi.

(19. 05. 2016 12:16)

mandat: To je zase blabol.

(19. 05. 2016 09:52)

zarazenyprd: Ještě víc lidí umírá v hospicu, pleskáci. A co nemocnice, tam ještě nikdo nezemřel? Jsou také prokleté?

(19. 05. 2016 07:35)

bernadette: V každém domě umírají lidé a, jsou-li staří, je to i celkem očekávané. Tragédie byla, že umřela tak mladá Šiška (první Svobodova manželka), nebýt toho, nedošlo by ani k několika dalším neštěstím. Myslím, že Vendulu neměl Karel Svoboda nikdy potkat.

(19. 05. 2016 02:39)

tvujosudzmrde: vratislav_mynar alias degenerovany debil karel_klafunda alias pavel219-evolution atd se tu rád předvádí, uráží, snaží se naštvat normální lidi, ale přitom sám je to těžký zakomplexovanec největšího kalibru který úplně náhodou splodil kripla kterému říká syn s nějakou špinavou khurvou a ukaji se nad sadistickyma kecama, urazkama zde. Je to kripl z Prahy a tutově tu ihned začne napadat a urážet jistého pejskaře Kopeckého, který ho má ale na háku ale jde mu po krku

(19. 05. 2016 02:24)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy