Zpěvák Karel Gott se na Eurovizi umístil na třináctém místě, z celkového počtu sedmnácti účastníků. Zpěvák byl vybrán díky tomu, že jeho popularita v německy mluvících zemích rostla závratnou rychlostí a k vítězství měla dopomoci píseň Tausend Fenster, kterou napsal Udo Jürgense. K vítězným oslavám však nedošlo.

„Obdivoval jsem jeho krásné písně, kterých během svého života napsal bezmála jednu tisícovku, i to, jak se během každého ze svých koncertů na sto procent oddával svému publiku. Byl právě uprostřed svého mamutího koncertního turné. Letos absolvoval 26 koncertů a 23 jich měl v příštím roce před sebou. Čest jeho památce,“ zavzpomínal Karel Gott na Uda po jeho nečekané smrti.

„Nikdy mu nezapomenu, že mi v roce 1968 napsal pro mou účast na Velké ceně Eurovize v Londýně, na níž jsem reprezentoval Rakousko, píseň „Tausend Fenster“ (Vítám vítr v údolí). Výrazně tak napomohl mému prosazení na západoevropské hudební scéně,“ dodal tehdy Gott.

V úterý se jako historicky první Češka do finále Eurovize dostala zpěvačka Gabriela Gunčíková, která oslnila diváky písní I Stand a bezesporu také svým éterickým a mimořádně atraktivním vzhledem. Navíc její výkon byl profesionální a bezchybný. Uvidíme tedy, jak se krásné blondýnce povede v sobotu při finálovém večeru. 

Fotogalerie
10 fotografií