15. říjen 2019
Svátek slaví Tereza, zítra Havel

Chladná kráska Gunčíková ve finále Eurovize: Dar od táty a útěk do Ameriky!

/
 • Gabriela Gunčíková zabodovala na Eurovizi.
  11. května 2016 ● 11:26

  To, že se chce hudbě věnovat, věděla Gabriela Gunčíková (22) už v pěti letech, kdy ji táta vzal na zkoušku se svou kapelou. Život jí ale změnila SuperStar a následné problémy s hlasivkami.

 • 1.

  Nadaná házenkářka i tanečnice

  Na základní škole v Kvasicích navštěvovala hodiny klasické kytary, hrála házenou a chodila na taneční kroužky. V kytarovém umění vedla i na soutěžích.

  Gabriela Gunčíková v dětství hodně sportovala.

 • 2.

  Teď královnou je Gábina

  V roce 2007 se přihlásila do pěvecké soutěže „Superstar mikroregionu Haná“, kterou vyhrála v kategorii do 15 let se skladbou „Teď královnou jsem já“. Tato soutěž jí vynesla její první cestu do profesionálního studia. Poté začala zpívat v kapele a cestovala s ní dva roky po celé republice. V kapele ale později došlo k neshodám, což vedlo k jejímu rozpadu.

  Gábina Gunčíková s rodiči a bratrem

 • 3.

  Duet ani koncert úspěch nepřinesly

  Zlom nastal, když potkala olomouckého muzikanta Davida Spilku a nahrála s ním duet na jeho CD Ghost. S ním přišlo také vystoupení na Masters of Rock ve Zlíně. Po tomto vystoupení ale navzdory očekávání žádná nabídka pro Gábinu nepřišla, rozhodla se tedy pro zásadní krok.

  Gabriela Gunčíková to umí rozjet.

 • 4.

  Finále SuperStar

  Přihlásila se do soutěže Česko Slovenská SuperStar. V této soutěži se probojovala až do superfinále, které se konalo 5. června 2011 a ve kterém těsně prohrála se slovenským zpěvákem Lukášem Adamcem.

  Adamec s Gabrielou Gunčíkovou při společné písni z filmu Pomáda

 • 5.

  Muzikál a dvě vlastní cédéčka

  Dne 28. listopadu vydala své debutové album Dvojí tvář, které se stalo hned po prvním týdnu prodeje 10. nejprodávanějším albem v ČR. Začátkem roku 2012 vystupovala v muzikálu Kleopatra a 30. května 2013 vyšla její druhá deska Celkem jiná, na níž byla sama Gunčíková autorkou některých písní. 

  Kleopatry Kamila Nývltová a Gabriela Gunčíková

 • 6.

  Problémy s hlasivkami a cesta do USA

  V druhé polovině roku 2013 Gunčíková navázala kontakt s vokalistickým trenérem Kenem Tamplinem, jejich spolupráce zpočátku probíhala prostřednictvím Skypu. Gunčíková měla zdravotní problémy s hlasivkami, neboť neuměla hlas správně používat, s čímž jí měl Tamplin pomoci. Později ji pozval do Kalifornie. Tam nahráli společně několik videí, na kterých představovali různé žánry hudby a jakou technikou zpívat, aby si člověk zachoval zdravý silný hlas. Gabriela se stala tváří Ken Tamplin Vocal Academy.

  Gabriela Gunčíková spolupracovala s akademií Kena Tamplina.

 • 7.

  Kariéra v USA

  Kapela Trans-Siberian Orchestra v roce 2014 po konkurzu na Floridě přizvala Gunčíkovou ke spolupráci. Ještě na konci téhož roku s ní absolvovala šňůru asi 60 koncertů po celém západním pobřeží USA. V listopadu 2015 Gunčíková opět koncertovala s kapelou Trans-Siberian Orchestra na jejím vánočním tour 2015 po západní Americe.

  Gabriela Gunčíková se členy Trans-Siberian Orchestra

 • 8.

  Turné po Evropě

  V období 30. března až 17. dubna 2016 zpěvačka absolvovala šňůru šestnácti koncertů Rock Meets Classic po celém Německu a Švýcarsku.

  Gabriela Gunčíková to dokáže pořádně roztočit s rockery.

 • 9.

  Finále Eurovize

  10. května se jako první Češka dostala do finále Eurovize. Píseň I Stand a sněhobílá róba byly sázkami na jistotu.

  Gabriela Gunčíková jako první Češka postoupila do finále Eurovize.

  Video
  délka: 02:20

  Gabriela Gunčíková je první Češka ve finále Eurovize! Co řekla před odletem? Blesk TV

  VŠE O GABRIELE GUNČÍKOVÉ A EUROVIZI NA BLESK.CZ NAJDETE >>> ZDE!!!

  Video
  délka: 02:58

  Vítězná Gunčíková: S touhle písní se dostala do finále Eurovize! Poslechněte si ji! Facebook

  Fotogalerie
  22 fotografií

   

   

   

   

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 7

Bystrozraky: Paní Gunčíková, držím palce. Jenom ne nějaký takový úpadek, jak nám v minulosti naznačila ta zvrhlá rakouská vousatá zpěvačka. Fuj! Prosím, žádné úchylnosti, je jich tady dost. Budu se za Vás modlit.

(12. 05. 2016 01:18)

aratinga: Gábinko,blahopřeji Ti k takovému úspěchu,od samého začátku Ti fandím a automaticky jsem Tě přidala k Věře Špinarové,naší nej zpěvačce a teď jste dvě na které nikdo z těch i rádoby slavic nikdo nemá.Zpívala jsem a vím,co to obnáší,Gábi drž se a Vy dobří lidé otevřete už oči a uši a pošlete jí hlasy do č.slavíka!!! Zaslouží si to.

(11. 05. 2016 20:07)

nelitamvesnech: Není až tak chlůadný typ. něco jako Kuchařka, překvapí položením hlasu. Je takových ale mraky.....

(11. 05. 2016 13:33)

bledulka: Už když jsem ji viděla poprvé, tak jsem si říkala, že je dobrá a bude určitě hodně úspěšná. Milá, skromná a pěkná! Držím pěsti!

(11. 05. 2016 13:25)

mopr6: Tvrdě na sobě holka makala a už se to začíná zúročovat. Přeji hodně štěstí a úspěchů Gabčo

(11. 05. 2016 12:42)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy