Informace o Grofově návštěvě se objevila na Facebooku bývalé první dámy Dagmar Havlové (63): „Pan profesor vyjádřil přání s paní Havlovou během návštěvy Česka povečeřet.“ Tento status ale během několika málo minut ze stránek zmizel.

Podle informací Blesku nicméně návštěva profesora Grofa platí a Havlová se rozhodla, že ji nebude předem medializovat. Se známým psychiatrem ji spojuje dlouholeté přátelství! V roce 2007 se dokonce Grof stal laureátem Ceny Nadace VIZE 97.

Profesor Grof se v 60. letech minulého století věnoval v Česku zkoumání účinků psychedelik na lidskou psychiku a terapeutickému užití drogy LSD v případě duševní nemoci. „Byl jsem vůbec jeden z prvních pionýrů v Československu, který v 60. letech okusil LSD přímo za odborné asistence profesora Grofa,“ vzpomínal před časem Karel Gott.

„Člověk si vzpomene na neuvěřitelné věci, které se ukládají do podvědomí. Na každého to působí jinak. Ale někteří výtvarníci to používali pro nafouknutí vlastní fantazie,“ dodal zpěvák. Nebyl ale jediným umělcem, na kterém profesor Grof a jeho tým drogu testovali.

Přestal existovat

Stanislav Grof byl jedním ze tří českých psychiatrů, který halucinogen na lidech testoval. „Ztratil jsem ženu, která se mnou ten pokus dělala, ztratil jsem kliniku, Prahu, zeměkouli a měl jsem pocit, že jsem přestal existovat jako separátní individuum a ztotožnil jsem se nějakým způsobem s celým vesmírem,“ popsal loni v televizním dokumentu LSD made in ČSSR, co s ním droga dělala.

Kdo ještě zkusil LSD pod dohledem prof. Grofa?

MILOŠ ZEMAN (71), prezident

PAVEL RYCHETSKÝ (72), šéf Ústavního soudu

JIŘÍ ANDERLE (79), výtvarník

PETR OLIVA (73), herec

VŠE O KARLU GOTTOVI ČTĚTE >>> ZDE!!!

Fotogalerie
11 fotografií