Hanka se do projektu pustila proto, že se ona sama stala obětí domácího násilí. A zdaleka nešlo o jednorázovou záležitost. Týrání trvalo dlouhé tři roky! V průběhu nerovného vztahu, kdy se pro dominantního partnera stala vlastně jen panenkou na hraní, prý začala brát jako normální, že nesměla jít nikam s kamarádkami. A to nebylo zdaleka všechno. „Takové to agresivní tahání a vláčení za vlasy byla zcela běžná věc,“ šokovala Kynychová v rozhovoru pro iDnes.cz a dodávala, že v té době byla prostě zamilovaná a slepá. Pak naštěstí poznala lidi, kteří jí ukázali, že opravdu není normální nechat se mlátit.

Začala si uvědomovat, že partner zcela rozdupal její sebevědomí, udělal si z ní loutku. Následně kvůli tomu měla psychické problémy, se kterými se potýkala dlouho. „Já předtím neměla vážnější vztah, abych dokázala vyhodnotit, jestli se partner chová líp, nebo hůř než jiný,“  říká dnes Hanka. Ta se podle svých slov nikdy nesvěřila ani rodičům. „Dnes když to vidím, sama nechápu, proč jsem to rodičům neřekla. Nebyla jsem nikdy ve stavu, abych šla a zavolala policii. Ani mě nenapadlo, že bych se mohla anonymně svěřit.“

Na to, zda jí opravdu přišlo normální, že je partner agresivní, odpovídá tím, že v zamilovanosti člověk nevidí různé věci. A příliš snadno manipulátorovi podlehne. „Přijde s kytkou, líbá vás a říká, jak vás miluje, že už to nikdy neudělá. Pak máte spolu třeba krásný sex. Tak mu odpustíte a uvěříte. Je to začarovaný kruh,“ vypráví Hanka, která teď své zkušenosti předává dalším ženám. A také jim chce pomáhat z jejich začarovaného kruhu.

Fotogalerie
10 fotografií