Hana Zaňáková (†76) o život bojovala statečně dva roky po dvou těžkých mozkových příhodách. Nakonec ale nerovný zápas prohrála, což pro Lucii Bílou znamená obrovskou ránu. Už před dvěma lety, po první mozkové příhodě maminky, slavná zpěvačka řekla: „Myslela jsem, že to prostě nedám. Že odejdu s ní...“

Tři měsíce po prvním kolapsu se paní Hana dostala z nejhoršího a mohla z nemocnice domů. Jenže osud byl nemilosrdný a během pár měsíců mrtvice udeřila podruhé. „Nevypadá to dobře. Krátce řečeno – je ve špatném stavu. Lucka je s tím smířená. Život je i o smrti a ta se blíží každému z nás. Někomu dřív, někomu později a máma je bohužel na řadě,“ řekl tehdy deníku Aha! během Slavíků 2014 zpěvaččin bratr Karel Zaňák (56).

Lucčina maminka dál bojovala statečně o život a její děti jí pomáhaly, jak mohly. Jenže zdravotní stav paní Hany se stále horšil. Výrazně hubla, ručička váhy dokonce klesla pod 40 kilo. Nakonec už jen ležela a koukala do stropu. Jejím blízkým bylo jasné, že se blíží konec… A ten přišel tento víkend.

Smrt oznámili místním rozhlasem!

Palce držely i celé Otvovice, odkud Zaňákovi pocházejí a kde dodnes všichni žijí. Proto to byl také místní rozhlas, který všem v úterý oznámil, že jejich sousedka už není mezi nimi. Byl to smutný den v Otvovicích, a přestože by se ostatní chtěli se svou sousedkou rozloučit, chápou Lucii i jejího bratra Karla, že pohřeb proběhne jen v kruhu rodinném.

VŠE O LUCII BÍLÉ A JEJÍ MAMINCE ČTĚTE >>> ZDE!!!

Fotogalerie
6 fotografií