Ze smrti svého manžela Standyse manželka Šárka nemůže vzpamatovat dodnes. Když vloni v dubnu expremiér zemřel, uzavřela se Šárka před světem a odmítala komunikovat s médii. Poprvé o nemoci ALS – asmyotrofická laterální skleróza – promluvila. „Vše začalo tak, že Standovi odešel prst. Začalo to banálně a my si dělali srandu z toho, co to vlastně je,“ řekla v pořadu Dramatické osudy na Playtvak.cz Grossová. Vůbec tehdy netušila, co to je vlastně za nemoc. Pak ale začalo být o ALS hodně slyšet – a ze všech stran.

„Přišlo to zrovna v období, kdy na sociálních sítích běžela takzvaná kyblíková výzva proti této nemoci, a já to brala, že nám to má něco říct,“ zavzpomínala smutně Grossová, která spolu s manželem hledala nejrůznější doktory a léčitele. Odmítala skutečnost, že se jedná o nevyléčitelnou nemoc. Do poslední chvíle všichni doufali, že se lék nakonec najde. Nenašel...

„Je to pro mě nejhorší nemoc, kterou jsem kdy poznala. Mozek Standovi fungoval na sto procent do poslední chvíle. To bylo nejhorší. Byl zavřený ve svém těle. Bylo to těžké i pro dcery a já si kvůli této nemoci hodně věcí uvědomila,“ zamyslela se smutně vdova.

Ještě před smrtí mu stihla splnit několik přání. "Snažili jsme se ještě rychle někam vyjet. Jeli jsme rychle do naší Itálie, kam jsme jezdili každý rok. Pak mi říkal, že by chtěl do Disneylandu. Tak jsme mu to s holkami splnily," nechala se slyšet vdova.

S Grossem si před smrtí všechno vyříkala

„Žijeme v uspěchané době, měli bychom si víc vážit vztahů. Všechno jsme si stihli se Standou vyříkat, všechno, co jsme spolu prožili. Nedá se s tím smířit, bylo to tak strašně rychlý,“ dodala vdova Šárka, která by byla ráda, aby se už konečně skončilo dědické řízení a všechno vyřizování a ona se mohla vrátit zpátky do práce. Stále se však ještě neví, kam zmizely z Grossova účtu desítky milionů korun. O tom, že tam peníze nejsou, se Grossová dověděla až po manželově smrti.

VŠE O ŽIVOTĚ, NEMOCI A SMRTI STANISLAVA GROSSE ČTĚTE ZDE>>>

Fotogalerie
25 fotografií