Vyšlo to najevo z webu Úsvitu národní koalice, tedy bývalých okamurovců, kde o tom informoval jejich poslanec Augustin Karel Andrle Sylor, který je také velitelem Komendy Svaté Zdislavy z Lemberka maltské obedience Vojenského a špitálního řádu sv. Lazara Jeruzalémského.

 

 

„Požádal jsem před dvěma týdny biskupa litoměřické diecéze Jana Baxanta, zda by svolil část ostatků patronky naší východočeské komendy Řádu sv. Lazara Jeruzalémského darovat věřícím Radhošti. Požádal jsem jej také, zda by ostatek mohl sloužit jako relikvie naší Komendy. Pan biskup mou žádost vyslyšel a odebrání ostatků z hrobu této velké ženy povolil,“ popisuje poslanec prvotní impuls k převozu ostatků.

 

 

Na cestě z Jablonného se prý poslanec Andrle zastavil v léčebně dlouhodobě nemocných liberecké nemocnice za Peterkou, který se zde zotavuje z rakoviny, aby mu popřál mnoho sil v uzdravování. „Vážím si pana Peterky a vždy jsem jej jako herce obdivoval. Doufám, že se prokáže léčebná moc ostatků,“ uvedl poslanec po návštěvě LDN.

 

Také popsal, jak návštěva probíhala a jak je to přesně s ostatky sv. Zdislavy. „Je to takový relikviářek  a v něm je tři milimetry kostního odštěpku. Je to popsané a zapečetěné biskupem. Cestou od něj mě za panem Peterkou vzali osobní asistenti, kteří ho delší dobu chtěli navštívit. Proč ne. Našli jsme ho na LDN. Ten problém s rakovinou už nemá. Jen čeká, až se mu uzdraví nohy. Ale žádné ostatky jsem mu neukazoval ani nezmiňoval. Tak omezený nejsem, měl jsem je v kapse. Jsem hluboce věřící člověk. Takže věřím i v to, že se mohou stát zázraky. Dalo by se říci, že jsem potichu doufal, že to panu Peterkovi pomůže," dodal Sylor.

 

 

Fotogalerie
9 fotografií