„Takový je můj denní režim. Nikoho ale z toho neviním, to je život,“ řekla deníku Aha! Radka Haničincová, vdova po slavném hereckém bardovi Petru Haničincovi, kterému chodí denně na hrob. „Svíčky kupuji v sámošce, kde mám kamarádky. K hrobu je odtamtud nedaleko. Někdy se do samoobsluhy cestou ze hřbitova zase vrátím, to když potřebuju koupit jídlo nebo něco do domácnosti,“ uvedla Radka.

Radka do nedávna žila v domečku v Bratronicích s dcerou Simonou, kterou má z prvního manželství. „Se vším mi pomáhala, je to holka k nezaplacení. Moc jsem se ale rmoutila, protože byla pořád sama,“ svěřila se Haničincová. Simona si ale našla přítele a odstěhovala se do Kladna. „Moc jí to přeju, je to skvělej mužskej,“ dodala.

Úplně sama ale není. Má mnoho domácích mazlíčků. „Mám pět koček a pořídila jsem si štěně. Naši drahou Lentilku, kterou jsme s Petrem tak milovali, jsem musela nechat utratit. Byla už moc nemocná. Já ji ale strašně milovala. Bylo mi úplně fuk, že její léčba mi vzala dvě penze,“ zavzpomínala vdova. 

„Můj Péťa byl tak vzácnej člověk! Hodnej a byl to chlap. Kdyby nebylo té strašné nehody, byli bychom šťastní dodnes. Já si s ním ale pořád u hrobu povídám. Říkám mu i to, co s ním běží nebo běželo v televizi, nebo že máme nového pejska. A on má vždycky z toho radost. Slyším ho, jak mi to říká…“ uzavřela Haničincová.

Slavný a oblíbený herec Petr Haničinec zemřel v listopadu 2007. V roce 2001 se stáhl do ústraní a dožil ve svém domě v Bratronicích. Podlehl zákeřné rakovině. 

Fotogalerie
10 fotografií