Sedminásobná olympijská vítězka v gymnastice se momentálně z poslední chemoterapie zotavuje doma v černošickém domě. „Mezi chemoterapiemi musím ale dostávat infuze, tak jsem taková pořád slabá. Bojuju ale dál,“ říká rozhodně Věra s tím, že jinak se cítí dobře. Co ji ale opravdu ničí, je prý pitný režim, který musí dodržovat, a obrovské nechutenství.

„Vážně nemám na nic chuť, ale jíst prostě musím, vždyť mám dole dvacet kilo,“ říká Čáslavská. Doma se o ni stará syn s dcerou a teď jí dala tu nejúčinnější infuzi prý zpráva z Tokia. „Dva měsíce se mnou tady Japonci točili dokument. Teď měl premiéru a prý nevídaný úspěch. Tak to mě moc potěšilo,“ svěřuje legenda, která lituje, že se nemohla premiéry zúčastnit.

„No to by mě páni doktoři asi pěkně seřvali,“ konstatuje. Dokument je dvoudílný a každá část trvá hodinu. „Japonci oba díly odvysílali v jeden den. Přestávku mezi tím tvořila dvouhodinová beseda,“ upozorňuje Věra, která momentálně sepisuje knihu. „Bude v ní všechno to, co mi komunisti vyškrtali z knížky, která vyšla v roce 1968,“ prozrazuje.

Fotogalerie
11 fotografií