„Rakovina se sice rozšířila, ale naštěstí nezasáhla žádné orgány,“ uvedl zpěvák Karel Gott v rozhovoru pro německý časopis Bild. Tato věta by mohla leckoho vyděsit, lékaři jsou ale dle všech výsledků z krve zpěváka spokojení. „Lékaři říkají, že má šance na přežití je devadesát procent. Pevně věřím, že se uzdravím,“ uvedl Gott.

Karel Gott v rozhovoru pro německý Bild také prozradil, jak se vypořádává s léčbou. „Pomalu mi vypadávají vlasy. To jsem čekal. Teď ale není čas na to, abych byl marnivý. Jde o můj život,“ prozradil Mistr.

Zpěvák má při své léčbě velkou oporu ve své manželce Ivaně, která je také zdravotní sestra, a tak je schopná se o manžela řádně postarat a dát mu sílu, aby se před jejich malými dcerami mohl dál chovat, jako by se nic nedělo. „Před mými dcerami nechci naříkat, všechno musí normálně fungovat dál. Když jsem se vrátil domů po první chemoterapii, chovali jsme se k sobě stejně. Normálně jsme se bavili a hráli hry,“ svěřil se zpěvák.

Rakovina byla Mistrovi diagnostikována před časem, když byl nečekaně odvezen do nemocnice kvůli podezření na srdeční obtíže. Nakonec se však jednalo o náhlou příhodu břišní a při operaci lékaři zjistili, že zpěvák trpí non-Hodgkinovým lymfomem.

Video
délka: 00:59.92

Nemocný Gott na Slavících: Takhle probíhaly tajné manévry jeho převozu! Blesk TV

V rozhovoru pro německý list Mistr promluvil také velmi otevřeně o smrti. „Jsem připravený na všechno. V nemocnici se mi promítl celý můj život jako film. Pomyslel jsem si, že jsem viděl celý svět, měl jsem hezký život a skvělou kariéru. Jestli mám teď odejít, tak to tak má být a já jsem připravený,“ pronesl statečně.

Video
délka: 03:23.54

Takhle nemocný Gott děkoval za slavíka: Už jsem myslel, že mi zbyde jen zlatý bažant! Repro TV Nova

Fotogalerie
30 fotografií