Blesk totiž zpovídal Plánkovou v ateliérech Ordinace v pražské Hostivaři pro dokument a knížku Diagnóza: Ordinace, vydanou k 10. výročí populárního seriálu. A protože ve vedlejších prostorách točili Martin Zounar (48) a Radim Fiala (44), kteří o tom neměli ani ponětí, dostali jsme nápad: Co je trošku překvapit?

Video
délka: 01:03.48

10 let Ordinace: Vrací se "mrtvá" Plánková! Zařídil to Blesk! Petr Macek, Jan Jedlička, TV Nova

Stačilo vyměnit herce a do kulis k vyjeveným hercům vstoupila »mrtvá« Magda! „Překvapení! Čestmírovi se to jenom zdálo a já se vracím do seriálu...“ vybafla na ně podobně jako Bobby Ewing v legendární scéně z Dallasu. Oba herci vtip okamžitě pochopili a spontánně se rozesmáli.

K Markétě se okamžitě seběhl i celý štáb! „Jak se máš? Co děláš?“ zahrnuli ji otázkami a vítali se s ní. „Já bych to bral, mohl bych o tebe jako Švarc usilovat. Jsem teď za hrozný zvíře,“ prsil se Zounar alias Bobo Švarc, zatímco Fiala Markétě nabídl česnekový chlebíček, který zaručeně vzbudí i mrtvého. „Do ateliérů jsem se vždycky jezdila ohřát jako domů,“ jihla Markéta Plánková, která v seriálu hrála dlouhých 6 let.

Smrt doktorky Magdy zabudovali do děje na přání samotné herečky, která si přála z oblíbeného seriálu odejít. „Veškerý čas mi teď zabírá natáčení seriálu První republika. Méně vidím děti, než bych chtěla. Nespím, nejím. Zatoužila jsem proto, aby se moje postava v Ordinaci nějak ukončila. Už jsem tam byla dlouho,“ vysvětlovala tenkrát Plánková, která svůj konec i přesto oplakala.

 

Vše, co jste kdy potřebovali vědět o Ordinaci v Růžové zahradě, si nyní můžete koupit v trafikách.

Fotogalerie
15 fotografií