Herec Jiří Krytinář si zahrál v desítkách filmů a pohádek. Perlil v pohádkovém seriálu Arabela, Dívce na koštěti nebo v pohádce Třetí princ. Dokonce si střihl role i v zahraničních filmech Amadeus nebo Letopisy Narnie: Princ Kaspian.

Dostatek práce mu však nepřinesl klidný závěr života. O peníze totiž postupně přišel, a to hlavně kvůli hýření. Nebyl mu totiž cizí ani alkohol, ani ženy. „V zimě jsem mu nabízel, aby nám hrál ve Vánočním Kameňáku, ale on mi odpověděl, že by si zahrál rád, že peníze potřebuje, ale už na to nemá,“ uvedl deníku Aha! hercův kamarád producent Pavel Pásek (47), který se mu snažil v posledních letech hodně pomáhat.

Ani Krytinářovo zdraví nesloužilo nejlépe. „Jirku skolil jeho věk, špatná životospráva, chlast, a především to, že nevypadal jako my,“ dodal Pásek.

Život Jiřího Krytináře nebyl žádné peříčko. V posledních letech to s ním šlo z kopce. Dokonce se ho zřekla jeho vlastní dcera Jana a na sociálních sítích se přejmenovala na Jana radši neKrytinářová.

Mohly za to nahé fotografie herce, které zveřejnila jeho bývalá kamarádka a kolegyně Olivie Žižková. Takovou ostudu prostě jeho rodina nemohla skousnout.

Video
délka: 02:38.35

Zemřel Jiří Krytinář (+68): Naposledy o něm bylo slyšet kvůli sexy skandálu! Kristýna Léblová, Petr Soukup

Po této aféře se k herci pracovní nabídky zrovna nehrnuly. A poněvadž holdoval alkoholu, nevyhnul se mu ani v jediné práci, kterou v posledních letech měl. Hrál v divadle představení pro děti. Jednou ale přišel opilý, a tak musel skončit. Od té doby živořil.

Podle informací Blesku se ale v poslední době mezi hercem, který utekl z Prahy a žil v Jablonci nad Nisou, a jeho dcerou Janou situace uklidnila. Její reakce na otázky ohledně smrti jejího otce byla však dost překvapivá a hlavně podivná. „Zavolejte mi ve čtvrtek, tatínek nemůže mluvit,“ řekla Blesku Jana. 

Video
délka: 01:31.88

Hádka mezi Olivií Žižkovou a Jiřím Krytinářem Kristýna Léblová, Petr Soukup

Je ale jasné, že ať byl Jiří Krytinář, jaký chtěl, jeho přátelé a blízcí se se zprávou o jeho smrti budou vyrovnávat ještě dlouho. „Je mi to strašně líto, protože jsem se ho alespoň poslední léta snažil zachránit,“ řekl Blesku Pavel Pásek. A rozhodně není jediný, kdo kvůli této smutné zprávě truchlí...

Fotogalerie
17 fotografií