V úterý dopoledne zemřel Jiří Krytinář, herec známý z televizních seriálů Hospoda nebo Arabela a filmů jako Tři oříšky pro Popelku nebo například Letopisy Narnie. Příčinou smrti byla pravděpodobně embolie plic. Přesto jeho smrt vyšetřuje policie!

Zprávu o smrti Jiřího Krytináře potvrdil jeho velký kamarád a producent Pavel Pásek (47). „Jirka umřel na embolii plic. Je mi to strašně líto, protože jsem se ho alespoň poslední léta snažil zachránit,“ řekl Blesku.

Spekuluje se, že roli v úmrtí nejmenšího českého herce mohl sehrát i alkohol. „Jirka byl geniální člověk, ale obrovský alkoholik. Když jsem viděl, že nemá práci, tak se stal naším maskotem,“ prozradil filmový producent Pásek, který je zároveň majitelem casina na Václavském náměstí. Krytináře si po deset let každý rok zval na oslavu výročí. Podle informací Blesku herec za každou návštěvu inkasoval 46 tisíc korun. 

Od narození trpěl chorobou zvanou osteochondrodysplazie, která postihuje růstové zóny kostí a chrupavky. Přesto se stal jednou z významných postav českého filmu a prorazil i do Hollywoodu. 

Na stránkách novin se objevoval často kvůli své lásce ke krásným ženám. Naposledy v roce 2013, když svou o více jak čtyřicet let mladší přítelkyni donutil k potratu.

Video
délka: 02:38.35

Zemřel Jiří Krytinář (+68): Naposledy o něm bylo slyšet kvůli sexy skandálu! Kristýna Léblová, Petr Soukup

Fotogalerie
6 fotografií