9. duben 2020
Svátek slaví Dušan, zítra je Velký pátek / Darja

Hvězdy komedie Slunce, seno, jahody: Jak se změnily a co teď dělají?

/
 • Jak se změnily hvězdy ze Slunce, seno, jahody?
  4. srpna 2015 ● 20:03

  Film Slunce, seno, jahody rozveseluje diváky u televizních obrazovek každý rok. A letos to bude už 32 let od premiéry. U bláznivé komedie Zdeňka Trošky se můžete pobavit dnes večer na TV Prima. Jak se ale změnili herci z filmu? Natáčí ještě něco, nebo už herectví pověsili úplně na hřebík?

 • 1.

  Veronika Kánská

  Veronika Kánská chtěla být herečkou odjakživa. S režisérem Troškou se seznámila na konkurzu do filmu Bota jménem Melichar. Tam roli sice nezískala, ale zaujala natolik, že se jí režisér ozval, když hledal herečku pro její osudovou roli Blaženu.

  Poté se hlásila na DAMU, ale nebyla přijata. Herectví nakonec pověsila na hřebík a dnes se živí jako knihovnice a žije spokojeným životem ve vesnici nedaleko Chlumce nad Cidlinou.

  Veronika Kárská alias Blažena Škopková

 • 2.

  Broněk Černý

  Broněk Černý alias Venca Konopník se na konkurz do Slunce, seno, jahody dostal omylem a náhodou dostal hlavní roli. Spletl si totiž datum.

  Od té doby však už nic nenatáčel, před kameru se vrátil až v roce 2003 ve filmu Kameňák. Momentálně pracuje jako řidič nákladního kamionu, žije ve Strakonicích a má dvě děti.

  Broněk Černý

 • 3.

  Pavel Kikinčuk

  Šimon Plánička. To Pavlu Kikinčukovi už nikdo neodpáře. Dál se věnuje herectví. V poslední době jsme ho mohli vidět ve filmu Babovřesky, který také režíroval Zdeněk Troška.

  Po roce 2000 hraje v Činoherním divadle v Praze. Stále však pracuje i v Plzni, jeho manželka je totiž principálkou plzeňského šantánového a kabaretního divadla Pluto.

  Pavel Kikinčuk alias Šimon Plánička

 • 4.

  Martin Šotola

  Herec Martin Šotola filmoval už od malička. Jako čtyřletý si zahrál v Nemocnici na kraji města a od té doby to jelo. Zahrál si v Botě jménem Melichar nebo ve filmu Chobotnice z II. patra. Po 15 letech před kamerou ale svou hereckou kariéru ukončil.

  Ve filmu Slunce, seno,... si zahrál malého Jirku, bratra Blaženy. Scéna s králíkem, kterého otrávil, aby ho nemusel jíst, je legendární.

  Martin Šotola alias malý Honzík

 • 5.

  Jaroslava Kretschmerová

  Jaroslava Kretschmerová je známá česká herečka, která působí v divadle Ypsilon. 

  Ve filmu Slunce, seno,... si zahrála roli Evíka. To byla trochu praštěná sekretářka hoštického starosty, která se snažila uhnat Jiřího Lábuse alias živočicháře Béďu.

  Evík Kretschmerová se za léta příliš nezměnila

 • 6.

  Jiří Lábus

  Jiří Lábus alias živočichář Béďa je oblíbeným a slavným českým hercem, který rozhodně svoji kariéru nepověsil na hřebík a zatím se na to ani nechystá. Stálé angažmá má v divadle Studio Ypsilon. Hostuje také ve Viole, v Divadlu Kalich a v jiných divadlech.

  Věnuje se také dabingu. Nejznámější postavou je Marge Simpsonová nebo Sid z filmu Doba ledová.

  Jiří Lábus alias živočichář Béďa

 • 7.

  Petra Pyšová

  Své nadějné herectví ukončila a vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd UK. Ovšem na televizních obrazovkách se objevila ještě dvakrát. Jednou jako hlasatelka a později po mateřské dovolené v roce 1998 jako moderátorka politického diskuzního pořadu Nedělní partie.


  Od roku 2000 pak působila jako tajemnice představenstva v Komerční bance a později jako vedoucí nastavení Public Relations a komunikace eBanky. V současné době působí jako ředitelka Nadace Duhová energie společnosti ČEZ.

  Petra Pyšová alias Miluna

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 9

NelQa: škoda že miluna tak pribrala, keby bola stihla, bola by krasna, ale aj tak je sympaticka a vobec nevyzera tak prisne ako ju opisuju, že je ku vsetkym taka odmerana a ako vo filme skoncila tak dobre tak isto skoncila dobre aj v skutocnosti no fakt, vedela sa vydat

(19. 03. 2016 18:20)

antonuis.j: Tak za prvé v Nemocnici nebyl miminko, ale cca čtyřletý kluk, a za druhé ve Slunce, seno... hrál Jiříka, ne Honzíka.. Ale že se vůbec namáhám, tady...

(05. 08. 2015 09:09)

mirco: Ta Blazenka je krasnejsi, nez predtim....

(05. 08. 2015 04:51)

martin-heidegger.: Proč tam nejsem já, hrál jsem v tom taky?

(04. 08. 2015 23:09)

vosavopruz: Nšoči byla krásná,uměla dobře oloupat brambory.

(04. 08. 2015 22:28)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy