Josef Rychtář se po smrti milované Ivety Bartošové rozhodl, že na její počest postaví pomník. Dřevěný křížek, na němž bylo mramorové srdce s iniciály zpěvačky a datem jejího úmrtí 29. 4. 2014, stál v Uhříněvsi poblíž železniční tratě a místa, kde si Iveta vzala život.

Teď z něj zbylo jen torzo. V úterý v podvečer se stal terčem neznámých vandalů. Z pomníku urazili mramorové srdce a rozkopali porcelánové andělíčky, které ke křížku nosili zpěvaččini fanoušci.

„Muselo jich být hned několik, protože jeden člověk by to tak nezničil,“ řekl deníku Aha! neznámý zdroj. „Mramorové srdce ještě zvládli ukopnout a válelo se na zemi vedle kříže,“ dodal.

Video
délka: 00:48.72
720p 480p 360p 240p

Rychtář Martin Hykl

Kousek mramorového srdce si vdovec odvezl s sebou domů do Říčan a jeho srdce krvácelo. Za to, aby u místa tragédie mohl stát Ivetin pomník, totiž v minulosti tvrdě bojoval. Rychtář si původně přál, aby pietní místo bylo v bezprostřední blízkosti železničního přejezdu, ale policie a úřady mu tento plán překazily.

Nutné bylo, aby pomník stál na bezpečném místě a lidé tam mohli chodit a pokládat květiny a dárky na počest zesnulé zpěvačky. Kdo zpěvaččin pomník zničil, zatím není jasné.

Je ale dost možné, že ze strany vandalů šlo o útok na Rychtářovu osobu v souvislosti s Bartošovou. K podobnému útoku už jednou došlo. Jedenáct dní po Ivetině smrti vandalové barvou zničili mramorový náhrobek Rychtářovy rodiny v Říčanech.

Fotogalerie
15 fotografií