„Je to smutné, ale tak to je. Petr se nechtěl zpívání vzdát, miluje ho, ale lidé si začali myslet, že je opilý. To byl nepříjemný pocit, proto se rozhodl, že je konec!“ řekl Blesku Jiří Jirsa, bubeník ze Spáleného skupiny Apollo. „Muselo to být pro něho těžké, s tou pokřivenou tváří to ale vážně nešlo...“

„Bylo to tak ráz na ráz, že jsme museli zrušit snad třicet nebo padesát už avizovaných koncertů do konce roku,“ prozradil Jirsa s tím, že zpěvákovi začala operovaná páteř, ve které má sedm šroubů, dělat velké problémy už před rokem. Dokonce musel omezit počet koncertů a na vystoupení jezdil v autě zásadně vleže. „Nemůžu bez publika žít, raději snáším bolest...“ tvrdil tehdy Spálený.

Blesk mu tenkrát zařídil návštěvu předního českého neurochirurga Jiřího Chroboka v pražské Nemocnici Na Homolce. Zpěvák byl potěšen a děkoval. Jenže MUDr. Chrobok nám pak s údivem volal, že se nedostavil. „Být v osm ráno v nemocnici je na mě moc brzy. Nezlobte se, ta záda se po ránu velmi těžce rozhýbávají,“ omlouval Spálený svou absenci.

Teď by asi operaci jenom přivítal, bohužel je už pozdě. „Doktoři mu řekli, že to je už neoperovatelné a jediná možnost je rehabilitovat a brát prášky proti bolesti,“ dodal bubeník Jirsa.

Petr Spálený začínal již koncem 50. let 20. století jako amatérský bigbeatový hudebník, nejprve hrál na bubny, později během vojenské základní služby i na kytaru a flétnu.

Po ukončení vojny začal vystupovat v hudební skupině Hipps (Hroši) svého bratra Jana Spáleného (72), později přejmenované na Apollobeat a ještě později na Apollo.

S první manželkou, zpěvačkou Pavlínou Filipovskou (74), má Petrdvě dcery, veterinářku Johanu a novinářku Pavlínu Wolfovou. Jeho druhou manželkou je zpěvačka Miluše Voborníková (65), s níž má dceru Barboru.

Fotogalerie
9 fotografií