„Myslel jsem si, že nejhorší je chemoterapie a pak už to bude lepší. Jenže ono i to ozařování je na houby,“ rozpovídal se herec v prvním velkém rozhovoru od nemoci, který poskytl exkluzivně časopisu Reflex.

„Už aspoň nejsem tak unavenej. Ale zas mám problém s hlasivkami,“ přiznává otevřeně. „No, ale už to skončí a do týdne nebo dvou to všechno zregeneruje...,“ je přesvědčen Bartoška, který měl od samého počátku k rakovině věcný přístup.

„Někdo má žlučník, jiný rakovinu,“ tvrdí prezident karlovarského festivalu s tím, že dál žije život, jaký žil.

Ani rakovina ho kupříkladu nepřinutila vzdát se cigaret. „Hulím dál, protože mi bylo řečeno, že bych měl kouření omezit, ale ne přestat. Prý by to možná tělu i uškodilo, že by se leklo,“ vysvětluje Bartoška, který před nemocí vytáhl i 80 cigaret denně! „Teď jsem to však opravdu omezil,“ zdůrazňuje.

Bartoška také prozradil své nejbližší plány do budoucna. Nejvíc se těší na 15. červenec, což je den, kdy už bude mít za sebou jubilejní 50. ročník MFF Karlovy Vary. A to přesto, že už dobře ví, že odfrkovat nebude dlouho.

„Přijde jednapadesátý ročník a já začnu zase běhat s prosíkem. Jako ta veverka v kolečku...,“ řekl Reflexu s tím, že za celý festivalový tým, jemuž velí, cítí sociální zodpovědnost.

Video
délka: 09:37.48

Zprávy: Brutální policista, Bartoškovy komplikace po rakovině a Hůlkovi šlo o život Redakce Blesk TV

Fotogalerie
9 fotografií