Autor fenomenálního muzikálu Karel Svoboda spáchal sebevraždu před osmi lety a jeho manželce Vendule Svobodové se při vzpomínce na něj hrnou slzy do očí i po tak dlouhé době. Na obnovenou premiéru vdova přišla v doprovodu svého o šestnáct let mladšího přítele Josefa Pizingera. Ač byla Vendula před začátkem představení plná úsměvů, během muzikálu na ni dolehly vzpomínky na zesnulého manžela a neubránila se slzám.

Svobodová ovšem nebyla jediná uplakaná vdova toho večera. V slzách se topila i manželka choreografa Richarda Hese Marcela Hesová. Ta plakala od začátku až do konce představení. „Líbilo se mi to moc, i jsem zaslzela, a to dost. Dracula je tak dobře napsané dílo od pana Borovce, vymyšlené od mého muže a napsané od Karla, že mě to dnes dojalo,“ svěřila se Marcela Hesová, která přivedla i syny.

Vdova po geniálním choreografovi, který zemřel v únoru 2014 na rakovinu slinivky, se dosud s jeho smrtí nevyrovnala. Smutek neopustil ani jejich syny. „Po tátovi se nám hrozně stýská,“ přiznala Blesk.cz dojatá vdova. Vzpomínka na Richarda ji vzala natolik, že ještě půl hodiny po představení plakala na toaletě.

Video
délka: 01:48.97

Autoři Drákuly jsou mrtví, jak na ně vzpomínají Kristýna Léblová, Jan Jedlička, Hudební Divadlo Karlín

Fotogalerie
14 fotografií