„Splnili jsme si sen a nahráli jsme vinylovou desku. Tu tady dneska pokřtíme, ale nejdřív vám ji zahrajeme,“ to byla slova, kterými se Michal Malátný přivítal se svými fanoušky a pokračoval spíše řečnickou otázkou: „Jste pro?“ Celý klub samozřejmě řinčel nadšeným souhlasem a tak kapela rozjela fantastickou show, kterou živě přenášelo rádio Frekvence 1, pořadatel celé akce.

Album Rockfield na černém vinylu kapele pokřtil rocker Petr Janda a také s nimi vystřihl svou legendární písničku Želva. „Já už jsem tejden v Americe, ale byl jsem vrácenej a octnul jsem se tady úplnou náhodou. Do toho zavolal Franta Táborskej a říkal, hele, nepokřtil bys nám desku? A já, no super, já nemám co dělat. Tak jsem tady a je to tady moc fajn!“ vysvětlil svou přítomnost na akci rockový matador Janda. Výběr kmotra ale nejspíš nebyl náhodný, kapela Olympic, jejímž frontmanem Janda je, má totiž na svém kontě nejvíc prodaných vinylů v Česku.

Autor: Frekvence 1

Koncert v Retru odstartoval již částečně vyprodanou šňůru čtrnácti koncertů, která končí 5. června. Pro všechny, co se do klubu nedostali a ani nestihli slyšet přenos v rádiu, slibuje Frekvence 1 nahrávku koncertu ještě jednou reprízovat.