Organizátoři překvapili hlediště plné profesionálů i diváky u obrazovek vycizelovaným projevem moderátorky a spoluautorky scénáře letošního večera Lucie Výborné. Podle mě perfektně naplnila nomen omen svého jména, protože byla opravdu výborná! Už od loňského roku, kdy nastala dramatická změna v konceptu cen a moderoval je Marek Eben, je vidět, že se Českým lvům pomalu vrací noblesa a důstojnost.

Na Lucii je vidět, že má obrovskou školu z moderování v rozhlasu, má úžasnou čistotu projevu, nabitou hlavu a nakažlivou energii. Její mluva je po češtinské stránce kultivovaná a nemohu jí vytknout jediný prohřešek. Z pohledu diváka mi nic nedrhlo, udržela moji pozornost celé dvě a půl hodiny (pořad byl přitom plánovaný na 110 minut!), kdy dokázala gradovat příjemnou atmosféru s moderátorskou pokorou, kdy nezastiňovala oceněné.

Ukázala, jak to vypadá, když nad manýrou zvítězí profesionalita. To je právě ten rozdíl mezi dobrým moderátorem a moderujícím hercem, zpěvákem či modelkou, jak to předvádí třeba Gabriela Partyšová na Nově, kdy nedokáže naživo přečíst ani dvě věty ze čtecího zařízení…

Video
Video se připravuje ...

Moderátorka Lva Výborná: radila se s Ebenem, ten ji odbyl! David Turek, Jan Brunclík

Fotogalerie
7 fotografií