ČESKÉHO LVA ZA NEJLEPŠÍ FILM ZÍSKAL SNÍMEK CESTA VEN. CELKEM TAK ZÍSKAL 7 SOŠEK, PŘESTOŽE DO KIN NA NĚJ PŘIŠLY JEN NECELÉ 4 TISÍCE DIVÁKŮ...

Cenu za nejlepší film předává opravdová lékařská superstar - plastický chirurg Bohdan Pomahač.

ČESKÉHO LVA ZA NEJLEPŠÍ REŽII ZÍSKAL PETR VÁCLAV ZA FILM CESTA VEN.

Cenu za nejlepší režii předával kardiolog Jan Pirk, který v přímém přenosu zkonzultoval tepovou frekvenci všech nominovaných režisérů. Nejvíc byl před vyhlášením nervózní právě následně vyhlášený vítěz Petr Václav. Měl tepovku přesně 100!

Dejvické divadlo potřetí! ČESKÉHO LVA ZA NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON V HLAVNÍ ROLI ZÍSKAL IVAN TROJAN ZA FILM DÍRA U HANUŠOVIC.

Děkuji všem nominovaným kolegům, že mi svými výkony umožnili získat tuto cenu. Díky, Bolku. Byl jsi originální a jsi originální. A doufám, že tahle lapálie s cenou nezmění nic na našem přátelství,“ zavtipkoval Ivan Trojan svým inteligentním humorem.

V kategorii hlavní mužský herecký výkon zvítězil Ivan Trojan za film Díra u Hanušovic.

ČESKÉHO LVA ZA NEJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON V HLAVNÍ ROLI ZÍSKALA ROMSKÁ NEHEREČKA KLAUDIA DUDOVÁ ZA FILM CESTA VEN.

Romská neherečka Klaudia Dudová za hlavní roli ve filmu Cesta ven.

Video
délka: 01:21.84

Český lev: Komu přáli Polívka, Svěrák a další vítězství? Markéta Reinischová, David Turek, Jan Brunclík

Díra u Hanušovic podruhé. Herecké ceny začínají padat Dejvickému divadlu. ČESKÉHO LVA ZA NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ VÝKON VE VEDLEJŠÍ ROLI ZÍSKAL JAROSLAV PLESL ZA FILM DÍRA U HANUŠOVIC.

Jaroslav Plesl za film Díra u Hanušovic

ČESKÉHO LVA ZA NEJLEPŠÍ ŽENSKÝ VÝKON VE VEDLEJŠÍ ROLI ZÍSKALA LENKA KROBOTOVÁ ZA FILM DÍRA U HANUŠOVIC.

Pyšný otec Miroslav Krobot září štěstím, ani mu nevadí překotná děkovačka jeho dcery Lenky, kterou do Rudolfina doprovodil její manžel, hudebník Václav Havelka. Krobotová přišla v kobaltově modrých šatech s velkým výstřihem na zádech, které zdobil stříbrný šperk.

Lenka Krobotová

ČESKÉHO LVA ZA NEJLEPŠÍ DOKUMENT ZÍSKAL FILM OLGA REŽISÉRA MIROSLAVA JANKA.

Miroslav Janek vyhrál s dokumentem Olga.

Kamera deset minut před plánovaným koncem vyhlašování, které se ovšem nakonec o 40 minut protáhlo, poprvé zabrala největšího hrdinu dnešního večera Jiřího Bartošku. Sedí docela vzadu a slavnostní večer pozorně sleduje. Klobouk dolů, Barťáku...

ČESKÉHO LVA ZA MIMOŘÁDNÝ PŘÍNOS ČESKÉ KINEMATOGRAFII ZÍSKALA REŽISÉRKA, DOKUMENTARISTKA A SCENÁRISTKA DRAHOMÍRA VIHANOVÁ. 

Svou kariéru začala trezorovým filmem Zabitá neděle, kterým "padla na hubu", jak sama v děkovné řeči pronesla. Za normalizace utekla k dokumentu, aby nemusela svůj milovaný film opustit. Dokumentů má na kontě téměř čtyřicet. Po revoluci natočila filmy Pevnost a Zpráva o putování Petra a Jakuba.

Helena Třeštíková z pódia zdraví Miroslava Ondříčka, který leží bohužel v nemocnici.

Podívejte se na příchod Jiřího Bartošky a jeho ženy do Rudolfina. Bolek Polívka prozradil, že o jeho účasti věděl...

Video
délka: 00:53.40

Frajer roku: Bartoška po chemoterapii vyrazil na mejdan! David Turek, Jan Brunclík

ČESKÉHO LVA ZA NEJLEPŠÍ SCÉNÁŘ ZÍSKAL PETR VÁCLAV ZA FILM CESTA VEN.

Václav získal cenu za nejlepší scénář také při nedávném udílení Cen české filmové kritiky.

Petr Václav získal cenu za nejlepší scénář

 

ČESKÉHO LVA ZA NEJLEPŠÍ KAMERU ZÍSKAL ŠTĚPÁN KUČERA ZA FILM CESTA VEN.

Štěpán Kučera je synem režisérky Věry Chytilové a kameramana Jaroslava Kučery. Celé Rudolfinum jásá a raduje se. Kučera je zaskočený. Jeho děkovná řeč je dojemná. "Moc vzpomínám na naše," řekl oceněný kameraman a vypadal dojatě.

Štěpán Kučera získal cenu nejlepší kamera za film Cesta ven.

ČESKÉHO LVA ZA NEJLEPŠÍ STŘIH ZÍSKAL FLORENT MANGEOT ZA FILM CESTA VEN.

Florent Mangeot získal cenu za nejlepší střih za film Cesta ven.

Za celou dobu nebyl ani jeden záběr do publika na Jiřího Bartošku. Je možné, že v hledišti vůbec nesedí, ale je celou dobu v zákulisí i se svou ženou. Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu to není žádné překvapení. Jistě mnoho sil ho stálo už jen to, aby vůbec dorazil. Nabízí se dvě možnosti. Buď bude některou z cen předávat, nebo cenu získá...

Tři bratři potřetí. Vypadá to na velkou spanilou jízdu tvůrčího Svěrákovského týmu otce a syna. ČESKÉHO LVA ZA NEJLEPŠÍ SCÉNOGRAFII ZÍSKAL JAN VLASÁK ZA FILM TŘI BRATŘI.

Scénograf Jan Vlasák s cenou.

Tři bratři skórují podruhé. ČESKÉHO LVA ZA NEJLEPŠÍ KOSTÝMY ZÍSKALA SIMONA RYBÁKOVÁ ZA FILM TŘI BRATŘI.

Simona Rybáková získala Lva za kostýmy.

Rybáková byla nominována také za kostýmy pro film Fair Play. Prozradila, že měla mít na sobě šaty s vlečkou. Ale poté, co viděla, jak Helen Mirren o šaty zakopla na festivalu Berlinale, zamítla je.

 

První lev pro Svěrákovu pohádku. ČESKÉHO LVA ZA NEJLEPŠÍ MASKY ZÍSKAL ZDENĚK KLIKA ZA FILM TŘI BRATŘI.

ČESKÉHO LVA ZA NEJLEPŠÍ HUDBU ZÍSKAL JAN P. MUCHOW ZA FILM KRÁSNO.

Jan P. Muchow, tvůrce hudby k filmu Krásno

České lvy letos předávají lékařské kapacity. Mezi nimi je také 90letý psychiatr Oldřich Vinař, který ale málem do Rudolfina nedorazil. Před domem odpoledne zachraňoval malého chlapce, který si rozrazil hlavu. "Nebylo to vážné. Hůř na tom byla jeho maminka, ta potřebovala psychiatra," nechal se slyšet docent Vinař.

Jan P. Muchow s docentem Oldřichem Vinařem, který mu předal cenu.

ČESKÉHO LVA ZA NEJLEPŠÍ ZVUK ZÍSKAL FILM CESTA VEN.

Český lev ani letos bohužel nezklamal. 20 minut po zahájení přišel první trapný moment na jevišti, kam přišel prý dublér hollywoodského herce Jima Carreyho. Publikum je na rozpacích, ale tleská. Moderátorka ho přivítala přeřeknutím jména Johna CarReyho a svůj přeřek maskuje kartičkami se scénářem, kterými si kryje půlku obličeje... Publikum nechápe. Rosný bod trapnosti graduje. Údajný dvojník vystřelil z trubice kousky zlatého alobalu. Tohle by nepochopil ani Daniel Nekonečný..

Dublér Jima Carreyho

Vetchý vyrušuje! Na celé Rudolfinum křičí Všechno nejlepší k narozeninám Janu Svěrákovi, které měl před 14 dny. "Už je pozdě," vzkázal mu.

Mezi změtí sponzorů je vyhlašována první cena - Filmových fanoušků. A žeň pro Fair Play může začít. Očividně byla zaskočená jeho režisérka Andrea Sedláčková, která se prořekla, že pro tuhle cenu si žádnou děkovačku nepřipravila. Takže rozhodně s několika soškami počítá...

Slavnostní večer moderuje Lucie Výborná! Nahradila tak Marka Ebena, který Lvy moderoval loni. Pro Ebena je to už druhý kšeft, o který v krátké době přišel. Před 14 dny to byl Ples v Opeře, který místo Ebena moderoval Leoš Mareš.

Přesně v osm hodin už jsou všichni hosté usazeni na svých místech a slavnostní večer může začít! Nejvíc nominací, hned patnáct, získal film Fair Play, který byl vyslán také do bojů o Oscara. Kolik jich asi promění? Sázkové kanceláře tipují na vítěze film Cesta ven. Velké šance má také režisérský debut Jiřího Mádla Pojedeme k moři.

Rudolfinum při příležitosti vyhlášení výsleků Českých lvů

Největší překvapení večera je příchod herce Jiřího Bartošky, který už několik měsíců bojuje s rakovinou. Doprovází ho manželka Andrea. Přišel statečně bez pokrývky hlavy a má nové, výrazné brýle s černými obroučkami.

Jiří Bartoška s manželkou

Bartoška vystoupal do Rudolfina po červeném koberci. Kolem novinářů ale prošel, do řeči mu není, nechce s nikým mluvit. Když však ve foyer potkal Bolka Polívku, dal se s ním vesele do hovoru.

"Cítím se dobře, nemyslím si, že bych měl být ve Dvoraně slávy," nechal se nakonec slyšet Jiří Bartoška. Jeho kamarádi Miroslav Donutil, který dorazil bez manželky, a Bolek Polívka glosovali, že mu holá hlava sluší!

S Bartoškou se po příchodu zdraví všichni herci. Jsou šťastní, že se mezi ně přišel ukázat. Eliška Balzerová se s Barťákem objímá.

Jiří Bartoška se přivítal s Eliškou Balzerovou

Jiří Bartoška je rád, že se s Eliškou vidí. Z fotky ovšem mrazí. Herec má na hlavě uprostřed čela bouli velikosti ořechu...

Jiří Bartoška se přivítal s Eliškou Balzerovou

Do Rudolfina dorazili také muzikanti: Michael Kocáb si dal dostaveníčko s Ondřejem Soukupem. S manželkou DJkou Luccou dorazil klávesák Lucie Michal Dvořák.

Michal Kocáb

Ondřej Soukup

Miroslav Žbirka

Michal Dvořák z kapely Lucie a jeho manželka DJ Lucca.

Miliardář Karel Janeček nemůže chybět. Doprovází ho brunetka jménem Michaela... "Brzy zjistíte, o koho se jedná," nechal se slyšet Janeček.

Miliardář Karel Janeček

Herečka Zdenka Žádníková přišla s kamarádkou, ale v šatech, které jí koupil manžel. Ten ji doprovodit nemohl, protože doma hlídá nemocné děti.

Zdeňka Žádníková-Volencová

Kateřina Brožová přišla v šatech ze svého vlastního šatníku, ve kterých také vystupuje jako zpěvačka. Doprovod jí dělá Jaromír Soukup. Bývalý partner Brožové Peter Kovarčík přišel v doprovodu Miss Golf Kateřiny Klausové.

Kateřina Brožová a Jaromír Soukup

Miss Golf Kateřina Klausová a Peter Kovarčík

S velmi odvážným výstřihem, z něhož jí vykukuje černá krajková podprsenka, přišla krásná Táňa Pauhofová.

Tatiana Pauhofová

Herec Pavel Liška přišel poprvé na oficiální akci se svou dlouho tajenou partnerkou, herečkou Bárou Polákovou, které to v dramatickém líčení a vyžehleném účesu dost sluší.

Pavel Liška a Bára Poláková

Bolek Polívka dorazil s manželkou Marcelou, skladatel Michal Horáček tentokrát v doprovodu dcery a herec Ondřej Vetchý s manželkou Irenou, která má snad nejodvážnější výstřih večera.

Michal Horáček s dcerou

Bolek Polívka

Ondřej Vetchý s manželkou Irenou

Herečka Klára Issová přišla v doprovodu svého kamaráda, producenta Vítka Karase. Černý kalhotový kostým a bílou košili pořídila v řetězci H&M.

Klára Issová

Aňa Geislerová přišla ověšená šperky s brilianty za milion. Jen náramek stojí 700 tisíc korun. Přišla opět sama, ale jak praví známé úsloví "Muži odcházejí, brilianty zůstávají..." A Marilyn Monroe prohlásila, že diamanty jsou nejlepším přítelem ženy, takže co. Aňa klidně může chodit sama a její muži na ni budou čekat doma...

Aňa Geislerová

V krásné lososové róbě a kožešinovém kabátku přišla uhrančivá herečka Eva Josefíková, která je nominovaná za výkon ve vedlejší roli ve filmu Fair Play.

Eva Josefíková

 

Tak to je faux-pas. Šéfka České filmové a televizní akademie Tereza Rychnovská oblékla na Lvy stejné šaty, jako měla před 14 dny na Plese v Opeře Iva Kubelková. Liší se jenom páskem. Rychnovská přišla společně s dokumentaristkou Helenou Třeštíkovou.

Dokumentaristka Helena Třeštíková a šéfka České filmové a televizní akademie Tereza Rychnovská

Iva Kubelková na Plese v Opeře

Do Rudolfina dorazila Ornella Štiková! Sama! Bez doprovodu. Její manžel Josef Kokta zřejmě hlídá syna Quentina.

Ornella Štiková dorazila sama

Po červeném koberci začínají do Rudolfina přicházet první hvězdy. Mezi prvními přišel skladatel Jaroslav Uhlíř s manželkou. S manželem přišla herečka Vlasta Chramostová, ruku v ruce s partnerkou dorazil také hudebník Jan P. Muchow.

Cestovatel Petr Horký

Jaroslav Uhlíř s manželkou

Vlasta Chramostová a Stanislav Milota
Vlasta Chramostová a Stanislav Milota

Fotogalerie
61 fotografií