Televizní reportér a investigativní novinář Josef Klíma nechal diváky nahlédnout do novinářského prostředí. Natočil minisérii s názvem Reportérka, v níž odhaluje skutečné novinářské kauzy. Premiérový díl, který Česká televize vysílala v neděli večer, zhlédlo 1,052 milionu diváků.

Do hlavní role obsadil excelentního Jiřího Bartošku, který ztvárňuje roli šéfreportéra a hned v prvním díle se mu podaří vyřešit usmrcení známého milionáře v podání Jiřího Korna (65).

Tato role byla zatím poslední, kterou si Bartoška zahrál. Stejně jako v osobním životě, tak i v seriálu Reportérka hulí jako fabrika. Poté, co padla poslední klapka, lékaři herci diagnostikovali zhoubné onemocnění, které postihlo mízní uzliny v mezihrudí.

S dalším natáčením se musel bohužel rozloučit. ČT s ním původně počítala také v novém seriálu Já, Mattoni, který točila v říjnu, ovšem kvůli rakovině musel jeho roli převzít Alois Švehlík (75).

Konkurenční Primě, která odvysílala třetí a čtvrtý díl nového seriálu Všechny moje lásky s Veronikou Žilkovou v hlavní roli, uniklo prvenství jen o fous. Primu si naladilo o 49 tisíc diváků méně, i tak si ve sledovanosti udržela pozici nad milionem.

Video
délka: 06:32.88
720p 480p 360p 240p

Zprávy: Je to zlé? Bartoška už hrát nebude! A matka útočnice ze Žďáru! redakce Blesk TV

Fotogalerie
7 fotografií