Nový šéf činohry ND Daniel Špinar (35), který je ve své funkci od 5. ledna, nastoupil s tím, že soubor potřebuje »novou krev«. A hned začal jednat s dobrou desítkou herců o jejich odchodu.

Mraky se stahují nad hvězdou seriálů Cesty domů Miluší Šplechtovou (57). „Ano, je to pravda,“ potvrdila herečka Blesku ukončení pracovního poměru. Naštěstí je plně vytížená nejen v seriálech, ale také v Divadle Na Jezerce u svého manžela a principála Jana Hrušínského (59).

Její kolegyně Hana Igonda Ševčíková (44) má smůlu. Nejprve se s ní rozloučili v Ulici, kde hrála Kláru Peškovou, která se zabila pádem ze schodů, a teď i v divadle. „Ano, mám problém s prací. Dokonce jsem kvůli tomu skončila v péči lékaře,“ prozradila herečka, kterou vedle nervů oslabila i viróza.

Šéfrežisér Špinar už mluvil o odchodu také s hercem Igorem Barešem (48), který působí na naší první scéně už deset let. „Je to v jednání,“ okomentoval situaci herec známý z mnoha televizních seriálů (Pojišťovna štěstí, Případy 1. oddělení). O práci se obávají také jeho manželka Antonie Talacková (36) či Petr Motloch (50), který se proslavil rolí doktora Evžena Hartla v seriálu Velmi křehké vztahy.

Zlatou kapličku opouští vedle herců v plné síle taky ti, kteří touží po zaslouženém odpočinku. Mezi adepty na penzi patří například Jan Hartl (62) či Jan Kačer (78).

Zlanaří Donutila?

Vedle vyhazovů nový šéf usiluje taky o jeden o návrat. Daniel Špinar prý už oslovil Miroslava Donutila (63), který Zlatou kapličku opustil v roce 2013 na protest proti personálním změnám v ND, jež prosadil tehdejší ministr kultury Balvín. Na dotaz Blesku, zda se vrátí do ND, kde pouze hostuje ve Sluhovi dvou pánů, ovšem herec odpověděl lakonicky: „Ne!“ A odjel na dovolenou.

Fotogalerie
11 fotografií