„Hudba je součástí mého životního štěstí a jsem rád, že se ke mně vrací,“ uvedl Hrůza, který byl propuštěn z rehabilitačního zařízení nemocnice v pražském Motole 1. září do domácího léčení. Při svém turné zamíří do Karlových Varů, Olomouce, Opavy, Jihlavy, Liberce, Tábora a Ústí nad Labem.

Jako předkapely se představí skupiny Mother’s Angels a Lety Mimo. Hrůza vystupoval loni 16. července na ostravském Festivalu v ulicích. V noci se na ulici dostal do konfliktu se dvěma mladíky. Podle dostupných informací se rvali mezi sebou a Hrůza je chtěl uklidnit. Když se rozhodl zavolat policii, oba prý zaútočili na něj.

Policie po několika dnech mladíky obvinila z ublížení na zdraví, výtržnictví a vydírání. Oba skončili ve vazbě, z níž byli později propuštěni. Za těžké ublížení na zdraví jim hrozí až deset let vězení.

Kapela Hrůzy (Karel Heřman, Emil Kopta, Aleš Zenkl a Standa Matoušek) už od podzimu zkouší a pracuje na dramaturgii koncertů. Na koncertech zazní Hrůzovy největší hity, ale i aktuální singly z dvojalba Noc/Den.

Na pražském koncertě 19. března, který bude zaznamenán Českou televizí, vystoupí řada hostů. Například se představí Xindl X, Anna K., Klára Vytisková a další. „Od doby, kdy jsem Michala navštěvovala v Ostravě, jsem ani na minutu nepřestávala věřit, že den, kdy bude zase stát s kytarou na pódiu, stoprocentně přijde. A že je to tak brzo, je zázrak a já už se na ten jeho velký návrat neskutečně těším,“ uvedla Anna K.

Na jarní turné naváže kapela Hrůzy koncerty na Majálesech v Hradci Králové (24. dubna), Praze (1. května), a Brně (7. května).

Fotogalerie
8 fotografií