Byl to celý poslední rok, který naznačoval, že v životě slovenské pěvecké legendy dochází k velkým změnám. Marika se odvážila ze svého úkrytu a začala se čím dál častěji, i když stále velmi nesměle, objevovat na veřejnosti. V dubnu to byla oslava 60. narozenin jejího přítele a kamaráda, kterému přišla popřát a také se s ním ochotně fotila. Šlo o vůbec první fotky po mnoha letech.

Marika Gombitová se objevila po několika letech na veřejnosti.
Před necelými dvěma měsíci ji vyfotili fotografové slovenského deníku Plus jeden deň, když ji její osobní asistentka vezla na lékařské prohlídky. Marika byla bez make-upu s rozpuštěnými vlasy, celá v černém a s dekou přehozenou přes nohy, ale vypadala svěže a odpočatě.

 

Marika Gombitová byla po dvanácti letech spatřena v ulicích. Musela navštívit lékaře.

Koncem října se s Marikou Gombitovou tajně setkal Karel Gott (75), který se se zpěvačkou, s níž před téměř třiceti lety nazpíval úspěšný duet Neznámý pár, vyfotil a fotku poslali oba statisícům svých fanoušků. Gombitová sama přijela za Gottem, aby se s ním setkala v Seneci, kde Gott během svého slovenského turné pobýval.

Gott nazpíval v roce 1987 s Gombitovou duet Neznámý pár

Marika o pár dnů později na svých internetových stránkách zveřejnila nové promofotky, kterými jako by oznamovala návrat, který na sebe skutečně nenechal dlouho čekat.

Marika je zpět

Velký den pro Mariku Gombitovou přišel v pátek dopoledne, když ji její řidič a osobní asistentka dovezli k bratislavským ateliérům televize JOJ, kde se natáčel pořad V sedmém nebi, který televize odvysílala v neděli. Mariku přivezli na natáčení už v deset hodin, aby se na svůj velký návrat připravila.

Marika přijíždí do ateliérů s úsměvem

Marika, která se kryla černými brýlemi, ale ve tváři měla spokojený a sebevědomý úsměv, v černém autě zajela přímo do budovy ateliérů. Jen necelou hodinu po ní dorazil také moderátor pořadu Vilo Rozboril, který má Maričin comeback na svědomí.

Marika Gombitová s moderátorem Vilo Rozborilem

Celé natáčení trvalo pouze čtyři hodiny. Marika se ukázala jako profesionálka, kterou byla před osudnou nehodou v roce 1980, která ji upoutala na invalidní vozík. Serveru Pluska.sk se po natáčení podařilo odchytit jednu z divaček, která při natáčení seděla coby komparz v hledišti. „Marika byla krásná a zazpívala Vyznání. Bylo to úžasné vidět ji na pódiu tak svěží a veselou, plnou energie a chuti opět stát před svými fanoušky,“ nechala se slyšet jedna z účastnic natáčení. Že měla naprostou pravdu, potvrdili všichni slovenští diváci, kteří v neděli Maričin návrat sledovali u obrazovek.

Gombitová se vrátila se vší grácií

Fotogalerie
14 fotografií