Herečka se pod rukama šikovné vizážistky a díky fantazii autorů kalendáře Proměny 2015 převtělila v legendární britskou premiérku, kterou si právě Meryl Streep zahrála v dvěma Oscary ověnčeném životopisném filmu.

Ale získat Simonu Stašovou bylo mnohem náročnější než celá proměna! Simonu jsme chtěli v kalendáři od chvíle, kdy jsme na něm před šesti lety začali poprvé pracovat. Ale nikdy jsme se nesešli kvůli termínům, je totiž jednou z nejvytíženějších hereček,“ řekli Blesku autoři Petr Kurečka a Marek Škarpa. Jakmile ale padla nabídka stát se Margaret Thatcher, Stašová byla okamžitě a nadšeně pro!

„Na rozdíl od filmu Železná lady jsme ale nepracovali s tak propracovanými maskérskými postupy. Oni měli silikonové výplně tváří, změnili Meryl Streep nos i čelo, dokonce jí silikonem upravili podbradek a krk. Použili i umělé doplňky na zuby,“ popisují autoři kalendáře. „My jsme měli jen žvýkačku, kterou jsme vyřešili předkus, paruku od skvělé barrandovské vlásenkářky Jitky Mádrové, kostýmek z filmového fundusu a geniální českou herečku Simonu Stašovou. A díky ní je výsledek dokonalý,“ pochvalují si.

Kalendář jako každoročně vzniká na podporu charitativních projektů Nadace Archa Chantal a už 6. listopadu bude slavnostně pokřtěn.

Fotogalerie
9 fotografií