V posledních letech si Jana ujíždí na různých helmách. "Helmy mě přitahují. Dokonce mám i jednu, ve které zemřel parašutista, museli jsme jí exorciovat. Je to pro mě jednodušší, nepotřebuji ukazovat svůj obličej každému," prozradila zpěvačka v magazínu Blue paper.

Většinu sítí jí uháčkovala maminka, která jí od začátku kariéry vymýšlela většinu kostýmů. "Měla jsem třeba saka udělaná z průsvitného růžového závoje s krásným lemováním, zavinovací sukně až na zem, ve kterých když jsem se zatočila, tak jsem byla v podstatě nahá," tvrdí Jana, která své rebelství dává najevo svým oblečením. "Nosila jsem autentické sako, ve kterém opravdu někoho zabili, takže bylo rozstřílené a mělo na sobě zaschlou krev. Sehnal mi ho kamarád, který mi půjčoval helmy nebo pásky se zásobníky do pušky," dodává.

Kratochvílová tvrdí, že některé její kostýmy se staly inspirací pro světové hvězdy. "Měli jsme období, kdy jsme vystupovali jen v sítích s kšandami. Za deset let to od nás okopírovala Madonna. Některé moje modely a kombinace napodobuje i Vivienne Westwood."

 

Video
délka: 03:43.80

Šílený rozhovor s Janou Kratochvílovou Jan Jedlička, Kristýna Léblová