Zpěvačka žijící v Anglii si do Česka odskočila jen potěšit své fanoušky. Jenže Jana už neodpočívá »v stínu kapradiny«, ale je připravena vyrazit rovnou do války!

Zrušte smrt!

Se zeleným mužíčkem v ruce a s tankem upevněným na hlavě vlítla na pódium jako vichřice. Kratochvílová by nejraději totiž zrušila smrt, takže tím zřejmě reagovala na současnou situaci na Ukrajině. „Vy máte problém, kam dávat lidi, proto jste si vymysleli smrt. Zrušte ji!“ křičela před necelým rokem zpěvačka na kameru Blesku.

Kolaps v helmě

Jakmile ovšem začala zpívat s historickou potápěčskou helmou na hlavě, ve které si neviděla ani pod nohy, všem bylo jasné, že nepřijdou vojáci, ale potopa. A taky že jo! Janě po chvilce málem volali záchranku! Jana chtěla dopřát posluchačům přídavek, ale během zpěvu jí došel kyslík! Musela se posadit, sklo na helmě se jí zamlžovalo... Ustála to, ale členové její kapely měli nahnáno. „Tak tohle ji málem stálo život,“ ozývalo se ze šatny zpěvačky.

Jak »křísila« Vltavu...

Když Kratochvílová vařila na Barrandově v pořadu Což takhle dát si VIP, oblékala se takřka zásadně do všelijakých sítí. „To je inspirace, která mě zrovna napadne,“ vysvětlila zvláštní módu Kratochvílová. Během pořadu se dostala do velké války s hercem Lumírem Olšovským (40). Tomu dokonce chrstla sklenici vína do obličeje, protože uvařil k večeři maso a ona zabíjení zvířatek neuznává. Druhdy ho vyděsila, když se při projížďce na šlapadle vrhla do ledové řeky! „Chudák Vltava! Já do ní musela vstoupit, abych jí dodala sebevědomí,“ vysvětlovala pak žena, co si říká také Uriel.