Biologický otec se jmenoval Vasil Kločurak. Polský herec Franciszek Pieczka (86) se díky tomu, že hrál Kločuraka ve filmu Díky za každé nové ráno, stal tátou číslo 2. „Pan Pieczka byl vyšší, byl trochu štíhlejší, ale v určitých chvílích jsem byla přesvědčená o tom, že je to můj otec,“ svěřila se Pawlowská.

„Připadalo mi neuvěřitelný, že se s otcem nikdy nepotkali, ale gesta, o kterých jsem si myslela, že jsou pro mého otce absolutně typický a originální, tak Pieczka měl taky,“ řekla. A i když biologického otce herečka a spisovatelka nade vše milovala, neúmyslně jí v dětství způsobil trauma.

Noční můry

„Když jsem zlobila, tak mi říkal, že mě odvlečou na Sibiř,“ prozradila v dokumentu Tajemství rodu Halina, která z gulagu na Sibiři měla hrůzu, protože tam byl 12 let zavřený její strýc. „Sibiř je můj děs z dětství,“ svěřila se. Gulag hrozil i otci. Politicky se angažoval na Ukrajině, a proto na něj bylo nasazeno 20 tajných agentů.

„Jako dítě jsem se vždycky bála, když v noci zvonil zvonek. Protože tátu zřejmě vodili k výslechům. Přicházeli pro něj vždycky nad ránem. Noční neočekávané zvonění, dupot a hlasy mě děsily,“ popsala své zážitky Pawlowská. Ty ovšem do filmu Díky za každé nové ráno raději ani nedala, o čemž jste se mohli přesvědčit včera večer na ČT1.