V roce 1982 se zapsaly do srdcí diváků jako nezapomenutelná trojka manželek, které svým protějškům na týdenní pobyt na horách nabalily všechny děti a samy si mezitím v Praze užívaly, to jsou české herečky Eliška Balzerová, Jana Šulcová a jejich slovenská kolegyně Zdena Studenková.

A všechny byly ze společného setkání nadšené. „Setkaly jsme se všechny společně po skoro 30 letech a měly jsme si opravdu o čem povídat,“ prozradila deníku Aha! představitelka Dáši Eliška Balzerová.

Společně předaly sošku Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli a tím jejich představení rozhodně neskončilo. Trojice společně pózovala fotografům a vzpomínala na natáčení nesmrtelné české komedie.

Neuvěřitelných 32 let, které letos uplynou od natáčení filmu, navíc na jednotlivých protagonistkách nejsou vůbec vidět.  Je ale pravdou, že Studenková se netají svými vřelými vztahy s plastickými chirurgy, díky kterým vypadá stále mladě. Janě Šulcové naopak jejich zákrok téměř zničil život, plastika očních víček se totiž příliš nezdařila. Jediná Eliška Balzerová vše nechává na přírodě.

3 desetiletí 3 hereček: Rozvody, deprese, alkohol, plastiky

V sobotu ani jedna z povedené trojice rozhodně nepatřila k nudným tetám, vždyť ani jejich životní osudy nejsou monotónní. Jana Šulcová má za sebou život plný zvratů - ve čtyřiceti letech se rozvedla s manželem Oldřichem Víznerem, ale z této životní rány se vzpamatovávala jen velmi pozvolna.

"Trpěla jsem depresemi a nepomohl mi ani nejlepší psychoanalytik, ke kterému jsem tenkrát chodila," svěřila se před lety Jana Blesku pro ženy. Deprese herečka zaháněla alkoholem, kvůli kterému měla také problémy se slinivkou.

Operace, nehoda, boj o život dítěte

Ani život Zdeny Studenkové nepřipomíná procházku růžovou zahradou. Těhotenství, které absolvovala ještě před natáčením filmu S tebou mě baví svět, bylo celých osm měsíců rizikové a Zdena musela ležet tak, aby nohy byly výš než její hlava. Herečka, která hraje na divadle na Slovensku, ale měla i jiné zdravotní problémy. Musela absolvovat čtyři operace kolen, nebojí se ale ani plastik. V únoru 2011 ji dokonce lékaři převezli do nemocnice s podezřením na zlomené rameno. Loni v září přežila autonehodu, ze které sice odešla zdravá, sama se ale viděla na opačné straně. Je dvakrát rozvedená a nyní žije s partnerem Braněm Kostkou, který je o osmnáct let mladší.

Balzerová: Úlet po šedesátce

Třetí z trojice Eliška Balzerová byla v době natáčení filmu už Československem milovanou herečkou, za což vděčí zejména roli v seriálu Nemocnice na kraji města nebo roli v seriálu Inženýrská odysea či ve filmu Vrchní prchni. V posledních letech zazářila například ve filmu Ženy v pokušení. Naplno se věnuje také divadlu, které nyní řídí. S manželem Jiřím Balzerem vychovala dceru a syna a po oslavení šedesátky nafotila akty.