Ostřílený moderátor Marek Eben nejspíš neměl svůj den. Jak jinak si vysvětlit jeho chování před začátkem přímého přenosu! Svou ženu Markétu (54), která je od roku 1986 upoutána na invalidní vozík jel usadit na její místo s takovou vehemencí, že přicházející hosté museli uskakovat na stranu, aby je vozíkem nezranil. Důvod byl nejspíš ten, že se snažil vyhnout přítomným fotografům. Eben si svoje soukromí úzkostlivě tají.

Fotoreportéři deníku Blesk však vyfotili, že je vzorným a galantním manželem. O svou milovanou Markétu se staral od skončení přímého přenosu až do odjezdu domů. A tak všichni rychle zapomněli na jeho zkratovité jednání před přímým přenosem. Přítomné dámy jen smutně vzdychaly toužíc mít doma po svém boku takto galantního partnera.

O ženu se vzorně stará už skoro 30 let

Markéta skončila na invalidním vozíku poté, co v roce 1986 upadla po mozkové příhodě do kómatu. Tehdy jí nikdo nedával sebemenší šanci na přežití. Bylo to s ní vážné. Probudila se až za sedm neděl a její život už nebyl co předtím. Jen to zabránilo sympatické Markétě prosadit se v herecké branži ještě výrazněji. Na počátku 80. let měla totiž našlápnuto k hvězdné kariéře.

Marek Eben ale proti nepřízni osudu bojuje celou dobu po jejím boku. Právě proto jim harmonický vztah mohlo mnoho z přítomných celebrit jen závidět.