Do strašnického krematoria dorazily na poslední rozloučení se zakladatelem slavné taneční slupiny UNO stovky lidí. Nikdo ale nechápal, proč Daniel Hůlka s dredy na hlavě přišel společně s choreografovou rodinou a sedl si do první řady.

„Nemá s nimi nic společného. S Richardem se samozřejmě znal, ale co já vím, tak když potřeboval půjčit peníze, Dan mu nepůjčil. Asi má teď výčitky svědomí,“ prozradila jedna z Hesových kolegyň, která si nepřála být jmenována.

Připomněla tak, že Hes měl v posledních letech velké finanční problémy a jeho kolegové mu dokonce přispívali na pobyt v hospicu.

Odmítl mluvit

Hůlka nechtěl nic komentovat. Na dotaz Blesku, proč přišel s rodinou, neodpověděl. „Nebudu nic říkat,“ odsekl zpěvák a neustále pobíhal před krematoriem.

O tom, že má evidentně výčitky svědomí, svědčí i to, že o onemocnění Hese, se kterým pracoval na několika muzikálech, dlouho nevěděl. „To jsem vůbec netušil. Doufám, že to není pravda. Pokud to tak je, je mi to opravdu velice líto,“ řekl Hůlka Blesku loni na konci listopadu. V té době už o Hesově onemocnění většina jeho kolegů a kamarádů dávno věděla. Dan ne…

Video
délka: 01:39.32
Video se připravuje ...

Pohřeb Richarda Hese. Geňa, Renč, Hůlka, Machálková v slzách Jan Jedlička, Luboš Procházka