A dokonce ani ve svém domovském Divadle Ungelt nehrála. A to je co říct. Před publikum se odvážila předstoupit až teď o víkendu ve hře Ledňáček.

Když do divadla přicházela, na její tváři se ze ztráty milované dcery zračila bolest. Když měla po představení a naprosto vyprodané hlediště hřmělo nadšením, na tváři se jí objevil i úsměv. Bylo znát, že v tom velkém zoufalství jsou pro ni divadelní prkna záchranou. Tím spíš, že ve hře hraje po boku takových kamarádů, jako je František Němec (70) nebo Petr Kostka (75).

Divadlo je záchrana

To ostatně Blesku potvrdil i ředitel Divadla Ungelt Milan Hein (67). „Alenka je opravdu zdrcená. Potřebuje společnost a divadlo je pro ni ten nejlepší lék,“ řekl Blesku bez rozmýšlení Hein, který pro herečku před představením poslal domů řidiče a stejně tak ji nechal z divadla bezpečně dovézt zpátky.

Markéta jí dala zabrat

Vránová je neuvěřitelná. Vymodlená dcera Markéta, kterou měla se svým manželem, králem Miroslavem, Vladimírem Rážem (†77), jí poslední roky dávala pěkně zabrat. Upíjela se k smrti, matčinu ochotu pomoci ignorovala, až jí selhaly veškeré orgány. Vránová se přímo utápěla v bolesti, přesto se snažila žít a neházela flintu do žita. Cestičku do hrobu jí ale jistojistě Markétin osud zkrátil. Naštěstí porodila dceru Terezu (33), která Vránové dala pravnoučátka a herečka se z nich může těšit.