Dveře Mahenova divadla se otevřely úderem sedmé hodiny večerní. Jako první lehce známou osobou se do divadla vehnala vítězka reality show Hotel Paradise Nela Slováková. V zelených šatech, které zřejmě patří do archivu československého baletu a v botách zakoupených v shopu pro go-go tanečnice, si vysloužila titul halucinace večera.Trumfnout jí už mohly jen některé dámy, které zřejmě mají pocit, že róba musí mít korzet pošitý flitry, obří krinolínu s obručemi a drdol ve stylu paní Kadrnoškové z večerníčku Mach a Šebestová.

Ozdobou plesu byly jednoznačně vítězky soutěží krásy v čele s Miss Earth Terezou Fajsksovou a těhotnou Miss ČSFR 1993 Sylvií Lakatošovou.

Pokus o hvězdnost tentokrát nevyšel prsatici Dominice Mesarošové v zlaté róbě připomínající mořskou pannu nebo Kateřině Kristelové, která vsadila na antický styl.

Jan Tříska, který na bál přiletěl z Ameriky, dorazil před zahájením  džínách a košili. "Samozřejmě mám připravený smoking, ale ještě před tím obleču kostým, abych mohl přednést sonet 18 od Williama Shakespeara," řekl Blesku herec. Poté, co odrecitoval, tak mu hold vzdala hollywoodská star Christopher Lambert. Došlo i na objetí a slzy v koutcích očí.

Highlander už na tiskovce oznámil, že neumí tančit a nelhal. Jeho tanec s misskou Janou Doleželovou připomínal dupáka s prvky mazurky. Po tomto výkonu se Christopher už na parket neodvážil. Většinu času trávil v podzemní kuřárně ve společnosti Jaro Slávika a jeho manželky Andrey.

Video
délka: 01:08.64

Takhle tančí Highlander: Před kamerou mu to jde líp! Jan Jedlička, Markéta Reinischová

Po většinu večera byl parket zaplněný a v kole jsem zahlédla i missky Lucii Smatanovou, Terezu Fajksovou nebo Elišku Bučkovou. Ředitel TV Barrandov Vladimír Železný vytáčel s nejmladší účastnicí plesu se svou sedmiletou dcerou Ester.

Většinu foyer zabrala královská hostina, buď klasické delikatesy (rybí pokrmy, různě upravená masa, zvěřina, sýrové variace, apod.) anebo hravé kaviárové kuličky, alkoholické dortíky, šampaňské a moravské víno teklo proudem, aby ne, když ho bylo přes tisíc litrů,   celé divadlo provonělo na deset tisíc květin nádherně uvázaných do kytic. Na každém rohu jste narazili na postavy oblečených v dobových kostýmech a přítomní páni magistři vytvářeli tajemně kouřící koktejly.

Video
délka: 01:34.63

To nej z Plesu v opeře. Gábina Partyšová popravila sokyni! Jan Jedlička, Markéta Reinischová

Celkově ples pořadatelé zvládli na výbornou, ale jak už jsem napsala, chtělo by to po celý rok pořádat besedy s naší módní policistkou Františkou Čížkovou, aby pánové objevili kouzlo fraku nebo smokingu, vyčistili si boty, a dámy se lépe orientovaly v půjčovnách.

Video
délka: 01:39.92

Módní šílenství v Brně! Bohyně, karnevalový běs a ohnivé peklo! Jan Jedlička, Markéta Reinischová

Fotogalerie
10 fotografií