Česká televize odstartovala nový seriál Případy 1. oddělení pěkně zhurta. Začali sériovým sexuálním násilím, v němž jako obět figurovala právě Lenka Zahradnická. „Nebylo to nic příjemného, nechtěla bych být v kůži oběti,“ svěřila se bývalka fešáků Vojty Dyka a Tomáše Kluse.

První díl seriálu byl inspirován skutečným násilníkem, který v roce 2000 řádil na Jižním Městě. Znásilnil tehdy devět žen a při nástupu do vazby tvrdil, že je nositelem viru HIV. Není divu, že z něho šel strach.

Zažily to na vlastní kůži

Jsou však i herečky, které mají se znásilněním vlastní zkušenost. Osmadvacetiletá herečka Kristýna Leichtová si takovou hrůzu prožila v pouhých dvanácti letech. „Dodnes si pamatuji, že když jsme šly od výslechu na policii, tak mi maminka koupila malé lego,“ prozradila Leichtová. Muže, který ji znásilnil, viděla poprvé až při identifikaci.

Zpěvačku Naďu Urbánkovou v jejích devíti letech znásilnil vlastní otec na půdě. „Sedl si tam na židli a řekl mi – Pojď sem a posaď se na mě. A prostě mě znásilnil,“ svěřila se s otřesným zážitkem z dětství herečka. Otec ji vyhrožoval, že pokud to někomu řekne, zabije ji.

Dvojnásobné znásilnění na vlastní kůži poznala Květa Fialová. Když ji bylo čtrnáct let znásilnili ji ruští vojáci. Během násilného činu ji drželi revolver u hlavy.