Šaman Jan Saavedra a chůva Golda měli až dosud jedinou společnou věc. A to zpěvačku Ivetu Bartošovou. Zatímco Saavedra se staral pomocí svých léčivých elixírů a zaříkávadel o Ivetinu psychickou stránku, Golda měla na starosti domácnost a péči o syna Bartošové Artura Štaidla.

Jak Golda tak Saavedra jen tiše přihlíželi, jak se Iveta nalévá „čucíkami“ a snažili se ji pomoct každý po svém. Saavedra ji promlouval do duše, dopoval ji léčivými bylinami a odrazoval ji od zpívání. Golda už ji nejméně třikrát zachránila život. Dvakrát Ivetě zavolala záchranku poté, co se zpěvačka pokusila o sebevraždu, naposledy volala sanitku, když Iveta zkolabovala v létě kvůli bolestem břicha.

Teď už má Iveta jiného ochránce, manžela Josefa Rychtáře, a tak už je nepotřebuje. Golda se Saavedrou si tedy museli najít jiné společné téma. „Golda je moje dlouholetá kamarádka, která vždy ráda pomůže. Ale o Ivetě se spolu vůbec nebavíme,“ prozradil Blesk.cz Saavedra. S Goldou se totiž včera znovu setkal na tiskové konferenci k novému televiznímu kanálu TV Regina, jehož zakladatelem je on sám. Nemá tedy ani tušení, zda je Golda s Ivetou stále v kontaktu nebo zda se pravidelně navštěvují.

Chce vyzpovídat Goldu

Saavedra si chystá pro diváky zbrusu nový pořad ve smyslu „Osobnosti, jak je neznáme“. První mezi vybranými byla právě Golda. „Já jsem o ní přemýšlel hrozně dlouho. Chtěl jsem ji dostat do svého pořadu, ovšem Golda by nikdy nešla před kameru, takže mám smůlu,“ přiznal Blesk.cz Ivetin šaman.

O Ivetě přemýšlel také, ale zatím je pro jeho pořad velmi mladá. „Televize Regina bude zaměřena na věkovou kategorii nad 45 let a na to je Iveta ještě mladá. Možná později,“ připustil Jan. Sám se s Bartošovou stýká nyní jen málokdy. „Mne nahradil Ivetin manžel pan Rychtář, tudíž už se spolu tolik nevídáme a nerozebíráme věci týkající se její psychiky. Stále ji však dodávám léčivé byliny,“ dodal na závěr šaman.