Lidé se u kostela začali nedočkavě scházet už před pátou hodinou odpolední, což bylo zhruba hodinu před oficiálním začátkem. Postupem času jich přibývalo a dostavil se i nevítaný host, Iventin samozvaný zachránce Zdeněk Macura.

I přes přítomnost policie a výslovné Ivetino přání, aby nebyl do kostela vpuštěn, se dovnitř dostal a byl svědkem celého koncertu milované Ivetky. Kdo však čekal nějaký skandál, byl zklamán. Macura si totiž asi vzal příklad z kamaráda Domenica Martucciho a nevyvolal žádný skandál.

„Měl jsem radost, že mě po tak dlouhé době na její koncert pustili a že neproběhl žádný rambajs a nikdo mě nenapadl,“ řekl Blesku Macura. Jedinou chybu na Ivetě viděl ve volbě jejího účesu. „Vypadala dobře, akorát měla takový až moc obyčejný účes,“ doplnil.

Iveta dorazila s půlhodinovým zpožděním a proklouzla do kostela zadním vchodem. Poté ale už spěchala zpívat. Publikum pozdravila slovy „Krásný adventní večer“ a zazpívala první píseň „Když ticho zpívá“. Kostel, který byl zaplněný do posledního místa, se tak konečně dočkal.

V zákulisí mamince držel palce i syn Artur, který oželel výlet do Dubaje, a raději podpořil Ivetu v její velký den. Svátky tak bude trávit právě s ní a svým nevlastním otcem Josefem Rychtářem.

Koncert Iveta odzpívala v krásné bílé princeznovské róbě, ve které celou dobu jen zářila. „Já jsem šťastná, protože bylo plno až venku!“ pochvalovala si večer. Přidal se i partner Josef Rychtář, který okomentoval přítomnost Macury. „Ten člověk byl natolik rozumný, že žádný konflikt nevyvolal,“ pochvaloval si.

Iveta tak prožila klidný poslední předvánoční koncert a nyní se již může těšit na klidné svátky, které prožije s rodinou.

Fotogalerie
21 fotografií