Lenka Kubálková se ke své filmové mamince hrdě hlásila. S Dášou se chtěla po takové době vyfotit. A to bývalou první dámu nesmírně dojalo, po dobu natáčení totiž čtyřletou herečku brala jako skutečnou dceru. „To je moje filmová dcera,“ chlubila se Havlová a společně si pak zavzpomínaly na natáčení.

To prý Lenku jako malou holčičku neskutečně bavilo. Dokonce si i ve své věku troufla zinscenovat na scéně telefonní hovor. „To nebyl problém. Maminka i sestra věčně seděly na telefonu, odkoukala jsem to,“ řekla pro Aha! Kubálková.

A jak se k takové roli vlastně dostala? „Dělala jsem sportovní gymnastiku a jednou tam přišli filmaři. Hledali výřečnou holčičku podobnou Dagmar Veškrnové,” prozradila Lenka.

Kubálková se poté objevila v několika menších, především seriálových rolí. Pamatovat si ji ale můžete například jako sebevražedkyni v Perníkové věži.

Můj hříšný muž

Film z roku 1986 podle scénáře Haliny Pawlowské a Milana Štaindlera o manželské dvojici vědeckých pracovníků Marty (Dagmar Havlová) a Zdeňka (Oldřich Kaiser). Marta se snaží skloubit práci, starost o domácnost a výchovu dcery, ale nedaří se jí to. Dcera Anička je nevychovaná, muž, který je kariérista, se cítí zanedbávaný. Nevychovaná dcera Anička (Lenka Kubálková) ve scéně, kdy si Kaiser přivedl do bytu nadřízeného Jiřího Kodeta (†67), pronesla památné věty: „Proč je tady ten scvrklej pán? Co chce? Fuj, strejdo ty smrdíš, běž se vykakat!”