„Moc panu Davidovi děkuju, je to hodný člověk,“ řekla Blesku dojatá vdova a jedním dechem dodala: „Bez něho by Fero neměl pohřeb. Opravdu jsem si myslela, že skončí na smetišti nebo že ho budu muset hodit jen tak do chlíva...“

Společný koncert

Peníze od štědrého hitmakera jí prý vystačí na vykopání nového hrobu na rokycanském hřbitově, na rakev a možná i na věnec... „Už jsem Michalovi volala a děkovala. S Kale jsme ho také oslovily, jestli by si s námi nezazpíval alespoň jednu písničku. A on to přijal, je prostě skvělý,“ říká Bílá.

Překonala se

„Věře jsem rád pomohl. Je to fenomenální zpěvačka. Na pohřeb jsem jí peníze dal, ale s podmínkou: Že s nimi nepůjde do herny!“ řekl Blesku Michal David, doufaje, že zpěvačka nepodlehne své chorobné závislosti na hracích automatech. A zpěvačka odolala! Po celou noc neopustila ubytovnu, kde bydlí, a už včera ráno vyrazila na pražské letiště, aby odletěla s kapelou do Švédska vydělat ještě nějaké peníze. „Každá koruna na pohřeb bude dobrá,“ dodává Věra Bílá.

Velký kar a... Zákaz zpěvu!

Romský pohřeb musí být velkolepý, včetně průvodu a otevřené rakve v kostele. A po něm nesmí chybět kar – tedy smuteční hostina, kde se sejde jistě půlka Rokycan. Zpívat se ale na pohřbu nebude. To je totiž zakázané. „Je to tradice našich praprababiček. Není přípustné zpívat na pohřbech. Neexistuje, abych manželovi zazpívala,“ vysvětluje Věra Bílá.

Video
délka: 01:37.68

Rok hrůzy Věry Bílé: Po synovi pohřbívá muže! Zaúlatí to Michal David Karolína Hošek

Fotogalerie
7 fotografií