Bára Basiková (50)

Pervitin ji přemohl v jejích 25 letech, kdy milovala ženatého kytaristu Michala Pavlíčka (57), doma jí nechápali a nastěhovala se ke kamarádce, která vařila. Spadla na samé dno, dokázala však přestat po čtvrt roce. Naštěstí.

Tereza Pergnerová (38)

Pervitin ji semlel ve dvaceti. Úspěšná moderátorka byla idolem »náctiletých«, pak se z ní stala třicetikilová troska. Drogy jí zničily nejkrásnější léta života.

Martin Kocián (36)

Právě kvůli jeho závislosti na »piku« se rozpadla kapela Lunetic. Když se vyléčil, odjel pracovat do Irska. Teď je zpátky, údajně čistý, a kapela hlásí comeback.

Daniel Bárta (43)

Se svou čtyřletou závislostí na »perníku« se hudebník nikdy moc netajil. Vyzkoušel i jiné drogy a dnes je rád, že je z toho venku. Tu a tam si ale prý ještě »zahulí trávu«.

Michal Penk (45)

Hvězda 90. let propadla pervitinu fatálně. Se závislostí bojoval 14 let. I když skálopevně tvrdí, že už je pět let čistý, jeho bývalá přítelkyně tvrdí opak.

Agáta Prachařová (28)

Agáta to neměla vždycky snadné. V životě se dostala na absolutní dno a kvůli drogové závislosti i do psychiatrické léčebny. Ve své první autobiografii s názvem Diagnóza: Rebelka tvrdí, že si drogy nikdy nepíchala, ale »jen« šňupala.

„Nevím, co mě to tehdy vedlo k tomu, že jsem to zkusila, ale každopádně se mi to zalíbilo. Vznikla z toho půlroční závislost. Zhubla jsem asi deset kilo, ale doma jsem pořád hrála to divadlo, jak nesnáším drogy,“ svěřila se modelka.

Richard Müller (51)

Prožil nejmíň pět životů. Tolik zvratů, pádů i vzestupů snad nemá ve své biografii nikdo. O jeho vztahu k drogám se v médiích dlouho dobu spekulovala. Müller poté svěřil Markíze, že s drogami má zkušenosti už šest let. Konkrétně pak hlavně s marihuanou, ale zkusil i pervitin a heroin.

Fotogalerie
9 fotografií