Svou prací pomohl spoustě lidem od jejich mindráku, nebo aby se vůbec mohli začlenit do běžného života. Jak je ale na tom sám plastický chirurg? Zatoužil snad někdy po nějaké úpravě obličeje nebo jiné části těla?

„Zatím jedině cvičením,“ směje se Pomahač a dodává: „Zrovna jsme o tom měli s manželkou dlouhý hovor, že to musíme lépe do budoucna promyslet, aby se sport stal u nás pravidelností. Zatím, jediné co je pravidelné, je jednou týdně tenis.“

Je totiž zastáncem toho, že spousta lidí by si v případě nespokojenosti se svým zevnějškem, mělo raději nejdřív navštívit raději psychologa. „Paradoxně lidi, kteří mají minimální deformace, jsou z toho obrovsky nešťastní. Ta míra psychiky je obrovská a my jsme lékaři duší, jak se říká,“ míní doktor.

Plastický chirurg do své domoviny zavítá maximálně dvakrát za rok. „Mně je vždycky smutno, ale nedá se nic dělat. Člověk přeci jen má svou práci, profesi, domov a ten je teďka ve Spojených státech,“ komentoval svou návštěvu Bohdan Pomahač.

Slavný chirurg neodolal nabídce Botanické zahrady v Praze a stal se součástí projektu Kořeny osobností. „Pokud si někdo může představit, že je součástí historie, tak toto je nejkrásnější moment, jakým tomu přispět. Ty stromy nás všechny přežijí, budou tady možná stovky let. Je to pro mě obrovská pocta, být vybrán mezi pár lidí, které mohou něco takového udělat,“ neskrýval dojetí Bohdan Pomahač.

V pražské Botanické zahradě zasadil překrásný habr a zařadil se tak mezi dalších 57 významných osobností z kulturního a společenského života, kteří si vysadili vlastní strom.

 

Fotogalerie
9 fotografií