Domek v Černošicích, který Vendula zdědila po rodičích, leží hned u rozbouřené Berounky. Není tedy divu, že voda zasáhla právě i pozemek Svobodové. „Pokud vím, je vyplavený sklep. Jak to bude dál, netuším. Ale vše je pojištěné,“ uvedla rozrušená Vendula Svobodová pro Super.cz.

Kromě překrásné vily v Černošicích je Vendula majitelkou domu v Říčanech, kde situace není o nic lepší. Vendula si ale uvědomuje, že jsou na tom lidé i hůř a tak se snaží vše dostat pod kontrolu a pomoct si v obtížné situaci sama.

„V Říčanech je hrozná situace. Lidé mají upravené zahrady, ale půda už nestíhá všechnu tu vodu pojmout a tak je všude. My ji měli na zahradě, ale ani hasiče jsme nevolali, pomohli jsme si vlastními silami. U nás vážně nejde o nic strašného. Jiní lidé mají mnohem větší škody,“ komentovala povodňovou situaci Svobodová.

Včera musela narychlo z domu také Iveta Bartošová, kterou evakuoval Josef Rychtář z jejího domu v Uhříněvsi, kterou zaplavila voda z rozvodněného Říčanského potoka. V problémech se ocitli také rodiče zpěvačky Lucie Vondráčkové, kteří museli být z domu v pražské Hostivaři evakuováni hasiči na nafukovacím člunu.

Fotogalerie
5 fotografií