Lídr Olympiku Petr Janda (71) je ztrátou svého kolegy a kamaráda zdrcený. „Je mi hrozně. Odešel mi kamarád a najednou je tu po něm prázdné místo,“ řekl Blesku Janda, který se o smrti Peroutky dozvěděl jen pár hodin poté, co Olympic v pátek odehrál koncert v Karlových Varech.

Bezvládné tělo

V sobotu nad ránem ho kapela vysadila před jeho vilou na Zahradním městě a to bylo také naposledy, kdy ho viděli mezi živými. Ráno pak jeho tělo našla tchyně na zahradě pod schody, které se mu podle Jandy mohly stát osudnými. Na místo okamžitě přijely tři vozy záchranné služby, ale Peroutka už byl dávno mrtvý.

Několik variant

Janda si myslí, že za jeho smrt může právě nešťastný pád na schodech: „V noci byla tma a mohl zakopnout.“ Další variantou je, že bubeníka mohl skolit infarkt. Podle manažerky skupiny Gabriely Šimonové mu během pátečního koncertu nebylo dobře: „Prošel se a bylo mu lépe.“

Jak k nečekanému úmrtí Peroutky došlo, bude známo během dneška. „Čeká se na výsledky nařízené pitvy, která by měla být provedena v pondělí,“ řekla mluvčí policie Jana Rösslerová.

Fotogalerie
7 fotografií