V pátek večer odehrál koncert se skupinou v Karlových Varech a dnes ráno ho našla tchyně na zahradě jeho domu v Praze mrtvého. ČTK to potvrdila PR manažerka skupiny Gabriela Šimonová. V skupině Olympic působil od roku 1986. "Jsem z toho zdrcený," řekl Blesku lídr kapely Petr Janda.

"Byl to mladý chlap. Nepamatuji si, že by si v minulosti stěžoval na zdravotní potíže. Bylo to náhlé a z úcty k rodině nebudu spekulovat co se stalo," řekla Blesku Šímová

"Z koncertu z Varů jsme přijeli včera v noci, dovezli jsme ho domů," řekl pro server TN.cz otřesený Petr Janda. "Spadl ze schodů," dodal zpěvák.

„Lékař po ohledání těla konstatoval úmrtí z neznámé příčiny, které by měla objasnit až nařízená pitva,“ řekla Blesk.cz mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová

Podle facebookové stránky Olympic ruší kapela všechny své naplánované koncerty. Dva nejbližší se měly odehrát 7. a 8. května v pražské Malostranské besedě. Karlovarský koncert se konal v rámci turné k 50. výročí vzniku legendární české skupiny.

V Olympiku působil sedmáctým rokem

Milan Peroutka přišel do Olympiku až v polovině 80. let, kdy nahradil Petra Hejduka, který kapelu opustil kvůli vzájemným neshodám. Jandova skupina tehdy vyhlásila na obsazení bicích konkurz, který někdejší bubeník Společnosti Leška Semelky nebo OK Bandu vyhrál. Peroutka, který nastoupil v roce 1986, přinesl na svou dobu ostrý, tvrdý zvuk bicích, který Olympic "alespoň na dohled přiblížil k módní vlně metalu".

Muzikant, narozený 19. ledna 1964 a přezdívaný Ferda, se od té doby podílel na všech deskách skupiny. V 90. letech hrál také s Janem Kalouskem, Jankem Ledeckým nebo Marcelou Březinovou. Od roku 1995 působil i v ASPM (Amatérském sdružení profesionálních muzikantů) Jana Spáleného.

Skupina pod vedením frontmana Petra Jandy mu přirostla k srdci. „Olympic mi určitě dal hodně hudebních, ale i životních zkušeností. A vzal? Šestnáct let života - ale ničeho nelituji,“ řekl v rozhovoru uvedeném na oficiálních stránkách Olympiku.

Fotogalerie
9 fotografií